خبرگزاری فارس

نماینده مجلس: توافق ایران و عربستان بر کاهش قیمت ارز و برخی گشایش‌های اقتصادی تأثیر خواهد داشت

نماینده مجلس: توافق ایران و عربستان بر کاهش قیمت ارز و برخی گشایش‌های اقتصادی تأثیر خواهد داشت

نماینده مبارکه در مجلس یازدهم با بیان اینکه توافق تهران و ریاض بر کاهش قیمت ارز و برخی گشایش‌های اقتصادی تأثیر خواهد داشت، گفت: مجلس در کنار دولت پیگیر ارتباط با همسایگان است و بر دیپلماسی اقتصادی تأکید دارد.

پروین صالحی‌مبارکه در گفتگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری فارس، در مورد توافق ایران و عربستان، گفت: توافق بسیار اثرگذار دیپلماسی بین ایران و عربستان انجام شد و این توافق برای این دو کشور و در منطقه غرب آسیا آثار بسیار خوبی را در پی دارد.

نماینده مردم مبارکه در مجلس شورای اسلامی افزود: امیدواریم با بهبود ارتباط کشورهای خاورمیانه از جمله ایران و عربستان که از اهمیت به سزایی برخورد دار هستند در آینده نزدیک شاهد کاهش تنش و گشایش توسعه برای کشورهای غرب آسیا باشیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وی در ادامه اظهار کرد: این توافق بر کاهش قیمت ارز و برخی گشایش‌های اقتصادی تأثیر خواهد داشت.

صالحی مبارکه با یادآوری اینکه مجلس در کنار دولت پیگیر ارتباط با همسایگان است و بر دیپلماسی اقتصادی تأکید دارد، گفت: اولین سیاست دولت، ایجاد ارتباط با کشورهای همسایه بود و ورود ایران به سازمان همکاری‌های شانگهای و پیمان بریکس هم که مقدمات آن فراهم شده، از جمله این سیاست ها است.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: تنگناهای اقتصادی مدت زیادی مردم ایران را تحت فشار قرار داده و امیدواریم با تلاش‌های انجام شده در دیپلماسی اقتصادی گشایش‌های خوبی حاصل شود.

پایان پیام/