ایسنا

کنترل قیمت ارز با افزایش هماهنگی‌ تیم اقتصادی دولت

کنترل قیمت ارز با افزایش هماهنگی‌ تیم اقتصادی دولت

یک عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی کنترل قیمت ارز را ناشی از افزایش هماهنگی‌ تیم اقتصادی دولت دانست و گفت که تجربه کنترل قیمت دلار نشان داد با هماهنگی تیم اقتصادی، دولت می‌تواند بر سایر مشکلات غلبه کند.

به گزارش ایسنا، محسن دهنوی نماینده تهران در مطلبی در صفحه توییتر خود نوشت:

«با افزایش هماهنگی‌ تیم اقتصادی دولت با محوریت دکتر مخبر، رشد افسارگسیخته قیمت ارز متوقف شد و خواب دلار ۸۰ هزار تومانی تا شب عید تعبیر نشد.

‏هر چند بر معیشت مردم همچنان فشار وارد می‌شود اما تجربه کنترل قیمت دلار نشان داد با هماهنگی تیم اقتصادی، دولت می‌تواند بر سایر مشکلات غلبه کند.»

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

امروز هر دلار آمریکا (به صورت اسکناس) در مرکز مبادله ایران ۴۰ هزار و ۵۹۰ تومان و حواله آن ۳۶ هزار و ۹۰۰ تومان قیمت‌گذاری شد.

همچنین آخرین کشف قیمت برای هر یورو به ۴۳ هزار ۲۵۷ تومان رسید و حواله آن ۳۹ هزار و ۳۲۵ تومان معامله شد. این قیمت نسبت به ۸ اسفندماه کاهش حدود ۲۰۰۰ تومانی همراه است که برای نخستین بار پای یورو و درهم به مرکز مبادله ایران باز شد، چرا که در این روز یورو ۴۵ هزار و ۴۵۲ تومان و آخرین نرخ حواله یورو ۳۹ هزار و ۵۲۳ تومان کشف و اعلام شده است.

نرخ هر اسکناس درهم نیز در نخستین کشف قیمت این مرکز ۱۱ هزار و ۷۳۳ تومان و نرخ حواله آن ۱۰ هزار و ۲۰۳ تومان بود که امروز به ترتیب به ۱۱ هزار و ۵۲ تومان و ۱۰ هزار و ۴۷ تومان رسید.

انتهای پیام