ورزش3

از این خبرسازتر امکان نداشت / کارشناسی دو اخراج جنجالی بازی آخر سال

از این خبرسازتر امکان نداشت  / کارشناسی دو اخراج جنجالی بازی آخر سال

کارشناسی دو اخراج جنجالی بازی آخر سال

صحنه‌های دیدار جنجالی گل‌گهر و فولاد، مورد بررسی کارشناسان داوری قرار گرفته‌اند.

به گزارش ورزش سه، در آخرین مسابقه فوتبال ایران در سال ۱۴۰۱ و در آخرین دیدار از مرحله یک هشتم نهایی جام حذفی، دو تیم گل‌گهر و فولاد برابر یکدیگر قرار گرفتند که در نهایت شاگردان امیر قلعه‌نویی در آخرین مسابقه با حضور این سرمربی، موفق به کسب جواز صعود به مرحله بعد شدند.

پیروزی گل‌گهر در شرایطی در ثانیه‌های پایانی بازی رقم خورد که سوت‌های سیدمهدی سیدعلی در نیمه دوم و اخراج دو بازیکن فولاد باعث شد تا این بازی به جنجال کشیده شود. سیدعلی در ابتدا در دقیقه ۵۲ وحید حیدریه را اخراج کرد و حدود ۱۵ دقیقه بعد کارت قرمز خود را مقابل عارف آقاسی گرفت.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

البته در این بین در صحنه‌ای هم شوت کی‌روش استنلی پس از برخورد به تیر افقی دروازه، روی به شکل مشکوکی روی زمین فرود آمد اما داور مسابقه دستور به ادامه بازی داد تا نشان بدهد از نظر او توپ وارد دروازه نشده است.

در ادامه نظرات کارشناسان داوری در خصوص این صحنه‌ها را می‌خوانیم:

📌 برخورد وحید حیدریه و اریک بایناما (کارت زرد دوم به بازیکن فولاد - دقیقه ۵۲)

از این خبرسازتر امکان نداشت  / کارشناسی دو اخراج جنجالی بازی آخر سال

✅ ابراهیم میرزابیگی: بازیکن فولاد با پای چپ، پاشنه پای چپ بازیکن گل‌گهر را می‌زند و مانع شوت‌زنی او می‌شود که این برخورد نیاز به اخطار دارد. تصمیم داور در این صحنه صحیح بود و اخراج به درستی صورت گرفت.❌ تورج حق‌وردی: خطایی رخ نداد و تصمیم داور اشتباه بود.✅ غلامرضا جباری: کارت زرد دوم و اخراج بازیکن شماره وحید حیدریه درست بود.

📌 شوت کی‌روش استنلی (مشکوک به گل - دقیقه ۶۱)

از این خبرسازتر امکان نداشت  / کارشناسی دو اخراج جنجالی بازی آخر سال

✅ ابراهیم میرزابیگی: باید تمام قطر توپ از خط عبور کند تا گل پذیرفته شود اما در این صحنه این اتفاق رخ نمی‌دهد و گل به ثمر نرسیده است.✅ تورج حق‌وردی: توپ روی خط به زمین خورد و گل به ثمر نرسید.✅ غلامرضا جباری: کل توپ از خط دروازه نگذشته و ادامه بازی درست بود.

📌 برخورد عارف آقاسی و رضا شکاری (اخراج مستقیم بازیکن فولاد - دقیقه ۶۸)

از این خبرسازتر امکان نداشت  / کارشناسی دو اخراج جنجالی بازی آخر سال

✅ ابراهیم میرزابیگی: بازیکن فولاد یک خطای شدید انجام می‌دهد و مستحق دریافت کارت قرمز مستقیم است و تصمیم داور درست بود.⚪️ تورج حق‌وردی: در تصاویر تلویزیونی مشخص نیست که برخورد صورت گرفته یا خیر و نمی‌توان تصمیم قاطعی داد اما اگر برخورد صورت گرفته باشد، اخراج درست است و در غیر این صورت یک کارت زرد برای بازی خطرناک کافی بود.✅ غلامرضا جباری: اخراج عارف آقاسی به علت خطای شدید درست بود.