ایلنا

27 اسفند 1401 9:48

ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاری در منطقه لامرد

ارائه تسهیلات برای سرمایه گذاری در منطقه لامرد

به گزارش ایلنا، فتاحی مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد در گفت‌وگو با خبرنگر ایلنا، ضمن معرفی این منطقه گفت: منطقه ویژه اقتصادی لامرد در 4 کیلومتری شهرستان لامرد و در بین دو رشته کوه که عامل مهم و تاثیرگذاری در پدافند غیرعامل این منطقه است، واقع شده. فاصله این منطقه در یک خط مستقیم تا دریای خلیج فارس کمتر از 30 کیلومتر است؛ اما به دلیل راه پرپیچ و خم کوه و جاده‌ها در فاصله 50 کیلومتری بندر پارسیان قرار گرفته که این بندر متعلق به ایمیدرو است. این منطقه از طریق بندر پارسیان دسترسی مناسبی به کشورهای حوزه خلیج فارس دارد. همچنین نزدیکی این منطقه به منطقه پارس جنوبی(عسلویه) موجب افزایش جذابیتهای آن شده است.

وی ادامه داد: وجود مناطق گازی پارسیان، تابناک، وراوی و هما که قلب حوضچه گازی هستند موجب شده که این منطقه از اهمیت خاصی برخوردار شود. منطقه ویژه اقتصادی لامرد در نزدیکی منطقه گازی پارسیان بوده و بهره‌مندی آن از ذخایر گازی کشور راحت‌تر است. بنابراین در تامین گاز و آب منطقه موفقیت‌های خوبی را کسب کردیم.

وی در خصوص تامین برق عنوان کرد: در تامین برق نیز نیروگاه غدیر انرژی در حال تکمیل است و بالغ بر 913 مگاوات برق سالیانه را تامین می‌کند و اخیرا توربین‌ها و ژنراتورهای آن وارد منطقه شده و کمتر از یک سال آینده فاز اول آن راه اندازی خواهد شد، بنابراین در تامین انرژی مشکلی نداریم.

مدیرعامل منطقه ویژه اقتصادی لامرد با اشاره به دو قرارداد پتروشیمی 200 میلیون دلاری این منطقه با سرمایه‌گذاران، افزود: قرارگرفتن منطقه اقتصادی ویژه لامرد در مرز سه‌گانه استان فارس، بوشهر و هرمزگان پتانسیل ویژه‌ای برای منطقه اقتصادی لامرد محسوب می‌شود و امروزه شاهد سرمایه‌گذاران مختلفی در امر پتروشیمی، فولاد، آلومینیم و منیزیم ترغیب به سرمایه‌گذاری در این منطقه هستیم.

وی با اشاره به کارخانه بزرگ سالکو واقع در جنوب کشور که بیش از 300 هزار تن تولید در سال دارد، ‌گفت: با تفاهم هایی که وجود دارد، بیش از 70 درصد تولیدی‌های آن به منطقه ویژه اقتصادی لامرد تعلق دارد.

فتاحی ضمن تبریک سال نو و آرزوی سلامتی و موفقیت در سال 1402 برای تمام مردم، ‌گفت:‌ از همه سرمایه گذاران در عرصه‌های فولاد و آلومینیم، مس، منیزیم و پتروشیمی‌ها درخواست داریم که برای سرمایه گذاری منطقه لامرد را مورد مطالعه قرار دهند و این قول را می‌دهیم که تسهیلات لازم را برای سرمایه گذاری آنها در نظر داشته باشیم.