دیجیاتو

بازار کار وردپرس چطور است؟

بازار کار وردپرس چطور است؟

بازار کار وردپرس به دلیل سادگی نسبی کار با این پلتفرم و رواج آن در کل دنیا، امروزه بیش از پیش موردتوجه قرار گرفته است.

سلب مسئولیت: دیجیاتو صرفا نمایش‌دهنده این متن تبلیغاتی است و تحریریه مسئولیتی درباره محتوای آن ندارد.

بازار کار وردپرس چطور است؟ این سوالی است که بسیاری از افراد جویای کار و جوانان به دنبال پاسخ آن می‌گردند و در ادامه پاسخ خواهیم داد که بازار کار وردپرس خوب است یا نه!؟بازار کار وردپرس به دلیل سادگی نسبی کار با این پلتفرم و رواج آن در کل دنیا، امروزه بیش از پیش موردتوجه قرار گرفته و حتی افراد در سنین پایین هم دوست دارند که با استفاده از آن کسی درآمد کنند. اما قیمت طراحی سایت با وردپرس چقدر است و تا چه حد می‌تواند برای شما درآمد به ارمغان بیاورد؟

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بازار کار وردپرس در ایران و جهان

اگر نگاهی به سایت‌های توسعه داده شده در ایران و جهان بیندازید متوجه خواهید شد که بیش از نیمی از آنها با وردپرس طراحی شده‌اند. همین موضوع نشان‌دهنده زیاد بودن تعداد طرفداران این سیستم مدیریت محتوا در سرتاسر جهان و گسترش بازار کار آن به وسعت دنیا است. برای مثال شما می‌توانید تنها با انجام طراحی سایت در اصفهان برای شرکت‌ها و افرادی که در خارج از کشور هستند، به یک درآمد دلاری برسید. به همین دلیل است که یاد گرفتن وردپرس و پرورش مهارت‌ها در این حوزه می‌تواند به شما برای ورود به بازار کار و مستقل شدن کمک زیادی کند.

حداقل درآمد طراحی سایت با وردپرس چقدر است؟

به طور کلی نمی‌توان مشخص کرد که یک شخص از طراحی سایت با وردپرس چقدر درآمد به دست می‌آورد؛ زیرا این موضوع کاملا بی‌نهایت است و بازه گسترده‌ای را در بر می‌گیرد. در اینکه بازار کار وردپرس بسیار پررونق است و شرکت‌های زیادی در ایران و جهان به دنبال یک متخصص در این زمینه می‌گردند، شکی نیست و تنها با یک نگاه ساده به سایت‌های نیازمندی و استخدام می‌توان متوجه این موضوع شد. اما اینکه تا چه حد بتوانید این فرصت‌های شغلی را از آن خود کرده و درآمد به دست بیاورید، بستگی به عوامل زیادی دارد که عبارت‌اند از:

فرصت‌های شغلی و بازار کار وردپرس

بازار کار وردپرس چطور است؟

حال سوال اینجا است که از چه روش‌هایی می‌توان با استفاده از بازار کار وردپرس به نتیجه رسید؟ بهترین شیوه‌های کسب درآمد از طریق WordPress عبارت‌اند از:

1. شخصی‌سازی قالب سایت

شخصی‌سازی قالب سایت یکی از ساده‌ترین خدمات در بازار کار وردپرس است که تقاضای زیادی هم دارد؛ زیرا امروزه بسیاری از افراد تمایل به داشتن سایت‌های منحصر به فرد و متمایز از رقبا دارند و می‌خواهند قالب‌های خود را اختصاصی کنند. شما می‌توانید تنها با تغییر دادن برخی از کدنویسی‌ها در قالب یا عوض کردن جای برخی از المان‌ها، به سادگی قالب‌ها را تغییر دهید.

2. بهینه‌سازی سرعت وب‌سایت

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد در بازار کار وردپرس مربوط به بهینه‌سازی سرعت سایت است. امروزه بیشتر افراد تنها به زیباسازی سایت خود اهمیت می‌دهند و از المان‌های گرافیکی کمک می‌گیرند؛ به همین دلیل کاهش سرعت لود سایت به یک مشکل تبدیل شده است. اگر شما بتوانید در عرض مدت کوتاه و بدون افزونه این کار را انجام دهید، قطعا درآمد زیادی را به دست خواهید آورد.

3. توسعه وردپرس

وردپرس یک پلتفرم متن باز است و بسیاری از افراد از طریق طراحی افزونه‌هایی برای این سیستم مدیریت محتوا یا طراحی قالب کسب درآمد می‌کنند. پس اگر در کدنویسی حرفه‌ای هستید و سطح مناسبی از php را بلدید، می‌توانید وارد پس‌زمینه بازار کار وردپرس شده و از این طریق به درآمد برسید. از دیگر روش‌هایی که با کدنویسی می‌تواند به شما برای رسیدن به درآمد بیشتر کمک کند، می‌توان به فارسی‌سازی قالب‌ها و راست‌چین کردن آنها اشاره کرد.

4. طراحی سایت با وردپرس

مستقیم‌ترین راه برای کسب درآمد از بازار کار وردپرس مربوط به طراحی سایت با این پلتفرم است. شما می‌توانید به صورت فریلنسر فعالیت کرده یا اینکه در یک شرکت مشغول شوید. اینکه تا چه حد می‌توانید از طراحی سایت با وردپرس کسب درآمد کنید، بستگی به مهارتتان دارد. برای مثال اگر صرفا آموزش‌های اولیه را دیده باشید و بخواهید یک سایت با قالب آماده را بالا بیاورید، نباید انتظار کسب درآمد زیادی داشته باشید. اما اگر قادر هستید که قالب را شخصی‌سازی کرده و بدون استفاده از دموها، صفر تا صد سایت را طراحی کنید، قطعا درآمد بیشتری نصیبتان خواهد شد.

در حال حاضر در بازار کار وردپرس، طراحی سایت فروشگاهی رونق زیادی پیدا کرده است؛ زیرا ایمنی کاربران در زمان پرداخت بسیار مهم شده و تجربه ثابت کرده که برندهای دارای سایت‌های فروشگاهی، فروش بیشتری را تجربه می‌کنند؛ بنابراین اگر به طور تخصصی در این حوزه فعالیت کنید و تنها سایت‌های فروشگاهی جذاب و باکیفیت بسازید، رسیدن به در آمد دو رقمی برایتان چندان سخت نخواهد بود.

5. مدیریت و پشتیبانی سایت وردپرسی

یکی دیگر از زمینه‌های کاری در بازار کار وردپرس مربوط به مدیریت و پشتیبانی این سایت‌ها است. باید بدانید که خیلی از افراد نحوه کار با این پلتفرم را بلد نیستند و اصلا اطلاعاتی درباره لزوم به‌روزرسانی دائمی افزونه‌ها، تمدید دامنه یا هاست ندارند. در نتیجه شما می‌توانید به عنوان پشتیبان سایت استخدام شده و این قبیل کارها را انجام دهید. همچنین به‌روزرسانی قیمت‌ها در سایت‌های فروشگاهی، آپدیت موجودی محصولات و بارگذاری محصولات جدید از دیگر خدماتی است که می‌توانید در این زمینه ارائه دهید.

6. تولید محتوا برای سایت وردپرسی

یکی دیگر از روش‌های کسب درآمد در بازار کار وردپرس مربوط به تولید محتوا برای این وب‌سایت‌ها است که معمولا درآمد زیادی هم برای شما به دنبال خواهد داشت. تولید محتوا به دو زبان انگلیسی و فارسی یا دیگر زبان‌ها برای معرفی محصولات یا بلاگ یک سایت، معمولا درآمد زیادی دارد و شما می‌توانید حتی به صورت دورکاری هم در این زمینه فعالیت داشته باشید. از سوی دیگر اگر بر زبان‌های مختلف تسلط داشته باشید، می‌توانید با سایت‌های خارجی هم در این زمینه همکاری کرده و درآمد دلاری به دست آورید.

7. سئو سایت وردپرسی

از دیگر روش‌های رسیدن به درآمد مناسب در بازار کار وردپرس، می‌توان به سئو سایت وردپرسی اشاره کرد. با این کار شما می‌توانید یک درآمد ماهیانه ثابت برای خودتان به دست آورید و حتی درآمدتان را دورقمی کنید.

بازار کار وردپرس چطور است؟

البته باید بدانید که یادگیری سئو سایت‌های وردپرسی به سادگی یاد گرفتن طراحی آنها نیست و زمان زیادی نیاز دارد؛ اما به همان میزان هم می‌تواند در پیشرفت شما تاثیرگذار باشد. به طوری که ممکن تنها با ارائه خدمات سئو سایت در اصفهان دیگر زمانی برای انجام کارهای خرد و متفرقه نداشته باشید.

8. فروش محصول یا افیلیت مارکتینگ

اگر به طراحی سایت با وردپرس با مسلط باشید، می‌توانید به راحتی یک سایت شخصی برای خودتان بسازید و محصولاتتان را در آن به فروش برسانید. از سوی دیگر فروش مشارکتی در سایت هم می‌تواند درآمد سرشاری برای شما به دنبال داشته باشد؛ برای این کار باید یک سایت بزنید و از افرادی که همکار شما هستند، بخواهید که محصولات یا خدماتشان را در وب‌سایت شما ارائه دهند. برای این کار باید به سراغ حوزه‌ای بروید که چند فروشندگی در آن رشد زیادی نداشته است تا زودتر بتوانید به درآمد برسید.

9. تبلیغات در سایت وردپرسی

اگر با یادگیری طراحی سایت و سئو وردپرس بتوانید یک وب‌سایت خوب برای خودتان طراحی کنید، خیلی راحت خواهید توانست از طریق تبلیغات آنلاین مانند تبلیغات کلیکی یا فروش رپورتاژ آگهی در این زمینه به درآمد بالا برسید. به عبارت بهتر در بازار کار وردپرس، ورود به دنیای تبلیغات می‌تواند سود زیادی برای شما داشته باشد؛ پس از این حوزه اصلا غافل نشوید.

10. آموزش وردپرس

اگر به مهارت کافی در زمینه‌های مختلف وردپرس رسیده باشید و بتوانید به خوبی توانایی‌های خود را به دیگران ارائه دهید، یک دوره آموزشی وردپرس آماده کرده و آن را به افرادی بفروشید که می‌خواهند وارد بازار کار وردپرس شوند. امروزه تعداد افرادی که تمایل به یادگیری این سیستم مدیریت محتوا دارند، بسیار زیاد شده است و شما می‌توانید با فروش یک دوره آموزشی باکیفیت یا انتقال تجربه، به درآمد خوبی دست پیدا کنید.

سخن پایانی

بازار کار وردپرس به حدی گسترده است که می‌توان گفت برای هر کسی با هر سطح مهارتی در آن شغل پیدا می‌شود. شما می‌توانید با یادگیری حوزه‌های مختلف این بازار، درآمد خود را به طور قابل توجهی افزایش داده و حتی به درآمد دلاری برسید. در این مقاله به بررسی تعدادی از بهترین مهارت‌های پول‌ساز در حوزه وردپرس پرداخته و تلاش کردیم تا روش‌هایی را برای افزایش درآمد با ورود به این حوزه‌ها به شما ارائه دهیم.