خبرگزاری فارس

ترتیل جزء اول قرآن کریم/ آنچه به مردم می‌‌گویید خود نیز عمل کنید+صوت و متن آیات

با قرائت جزء اول قرآن کریم به نکات کلیدی مانند توجه به حق‌الناس،‌ حق‌الله و نحوه عبور از مشکلات همراه با تأکید بر به پرداخت زکات و اقامه نماز روبرو می‌شویم.

خبرگزاری فارس- گروه قرآن و فعالیت‌های دینی: ولی نعمتمان، حضرت علی بن موسی الرضا (ع) درباره ثواب قرائت قرآن کریم؛ این مصحف آسمانی مسلمانان در ماه مبارک رمضان می‌فرماید: «لحَسَناتُ فی شَهرِ رَمَضانَ مَقبولَةٌ، وَالسَّیِّئاتُ فیهِ مَغفورَةٌ. مَن قَرَأَ فی شَهرِ رَمَضانَ آیَةً مِن کِتابِ اللّهِ عز وجل کانَ کَمَن خَتَمَ القُرآنَ فی غَیرِهِ مِنَ الشُّهورِ...»؛ حسنات در ماه رمضان ، پذیرفته‌ و گناهان در آن، آمرزیده است. هر کس در ماه رمضان یک آیه از کتاب خدا بخواند، مثل کسى است که در غیر آن، ختم قرآن کرده باشد.

ترتیل جزء اول قرآن کریم/ آنچه به مردم می‌‌گویید خود نیز عمل کنید+صوت و متن آیات

به مناسبت اولین روز از ماه مبارک رمضان، ترتیل جزء اول قرآن کریم که شامل سوره مبارکه «حمد» و آیات ۱ تا ۱۴۱ سوره مبارکه «بقره» است را با صدای «حامد ولی‌زاده»، نفر اول سی‌وسومین دوره مسابقات بین‌المللی قرآن جمهوری اسلامی ایران در ادامه بشنوید:

آنچه به مردم می‌‌گویید خود نیز عمل کنید

البته با قرائت جزء اول قرآن کریم به برخی از نکات کلیدی این جزء پی می‌بریم که:

ـ ایمان بیاورید و عمل صالح انجام دهید که پاداشش بهشت است. (بقره: ۲۵) ـ‌ نیکی کنید که خداوند همه چیز را می‌‌بیند. (بقره: ۲۵) ـ نعمت‌‌هایی که به شما داده‌‌ام به یاد بیاورید. (بقره: ۴۰) ـ نماز را بر پا کنید و زکات دهید. (بقره: ۴۳) ـ آنچه به مردم می‌‌گویید خود نیز عمل کنید. (بقره: ۴۴) ـ در مشکلات از ۲ اهرم نماز و شکیبایی یاری بگیرید.(بقره: ۴۵) ـ آگاه باشید که خداوند از همه امور پنهان و آشکار شما باخبر است. (بقره: ۷۷) ـ در احکام دین سلیقه‌‌ای و انتخابی عمل نکنید. (بقره: ۸۵) ـ آخرت جاودان را به دنیا نفروشید. (بقره: ۸۶)

ترتیل جزء اول قرآن کریم/ آنچه به مردم می‌‌گویید خود نیز عمل کنید+صوت و متن آیات

برای دریافت متن و ترجمه آیات جزء اول از لینک زیر اقدام کنید.

پایان پیام/