دیجیاتو

ربات هیوندای خودرو را برای شما شارژ می‌کند!

ربات هیوندای خودرو را برای شما شارژ می‌کند!

ربات هیوندای قادر است تا خودروها را در ایستگاه‌های شارژ به دستگاه شارژر متصل کند. بااین‌حال مگر این کار چقدر سخت است؟

هیوندای به‌تازگی از ربات بلااستفاده‌ای رونمایی کرده است که کار مرسوم انسان‌ها را انجام می‌دهد. ربات هیوندای قادر است تا خودروها را در ایستگاه‌های شارژ به دستگاه شارژر متصل کند. بااین‌حال مگر این کار چقدر سخت است؟!

در برخی از پمپ بنزین‌های اروپا و آمریکا و حتی در ایران، افرادی هستند که کار سوخت‌گیری را برای شما انجام می‌دهند. همچنین بسیاری از جایگاه‌های سوخت ایستگاه‌های شارژ را نیز به مجموعه خود اضافه کرده‌اند. بدیهی است که برای انجام عملیات سوخت‌گیری یا شارژکردن باتری‌های خودرو، نیازی به کمک یک کارگر نیست و هر فرد می‌تواند به سادگی این کار را انجام دهد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.
ربات هیوندای خودرو را برای شما شارژ می‌کند!

بزرگ‌ترین مشکل خودروهای برقی، اتصال خودرو به ایستگاه شارژ نیست. بزرگ‌ترین مشکل این خودروها مدت زمان طولانی شارژ دستگاه‌هاست. درنتیجه مشتریان انتظار دارند تا خودروسازان هزینه و نیروی خود را صرف توسعه روش‌های جدیدتر و سریع‌تر شارژ خودرو کنند. بااین‌حال به نظر می‌رسد برخی خودروسازان منابع خود را در راه توسعه فناوری‌های بلااستفاده هدر می‌دهند. ربات هیوندای برای شارژ خودروها نیز یکی از نشانه‌های اتلاف منابع است.

ربات هیوندای، اختراعی نه چندان جدید

دستگاه خودکار شارژکننده هیوندای اختراع جدیدی محسوب نمی‌شود. نسخه‌های مشابه این ربات از مدت‌ها پیش در صنعت خودروسازی کره جنوبی معرفی شده بودند. هدف این فناوری اتصال کابل ایستگاه شارژ با درگاه شارژ اتومبیل شماست. ربات هیوندای تا زمانی که باتری خودرو به‌طور کامل شارژ شود، کابل را متصل نگه می‌دارد.

تمام این فعالیت در بهترین حالت حدود چهار دقیقه از زمان شما را خواهد گرفت. بنابراین میزان زمان صرفه‌جویی‌شده با استفاده از متصل‌کننده شارژ هیوندای تنها 4 دقیقه است. بااین‌حال هیوندای از ادامه فرآیند پروژه بلااستفاده خود منصرف نشده است.

ربات هیوندای به عنوان یک مدل مجازی در جریان یک انیمیشن طی سال گذشته نمایش داده شد. در جریان این انیمیشن، یک ربات شارژر هیوندای توانست تا خودرو برقی ایونیک 5 را به دستگاه شارژر متصل کند. شرکت کره‌ای هم‌اکنون درحال عرضه این ربات به سراسر جهان است و آن را پایان ماه جاری در نمایشگاه سئول 2023 به‌صورت حضوری رونمایی خواهد کرد.

ربات هیوندای خودرو را برای شما شارژ می‌کند!

به گفته خودروساز کره‌ای، این ربات می‌تواند در تمامی شرایط جوی کار خود را به خوبی انجام دهد. این ربات اخیراْ یک هیوندای ایونیک 6 را در دنیای واقعی و در حضور عموم به شارژر متصل کرد. این ربات به گواهی IP65‌ مجهز است که آن را در برابر نفوذ آب و گردوغبار ایمن می‌کند. ربات هیوندای قادر است تا با تمامی ایستگاه‌های شارژ هماهنگ شود. بااین‌حال همانند سیستم سوخت‌گیری خودکار، به عنوان یک فناوری حاشیه‌ای در دنیای خودروهای الکتریکی باقی خواهد ماند.