خبرگزاری فارس

8 فروردین 1402 23:42

فیرات: بعد از گل ما، داور ورق بازی را عوض کرد/ به قلعه‌نویی زمان بدهید؛ او به نصیحت نیاز ندارد

فیرات: بعد از گل ما، داور ورق بازی را عوض کرد/ به قلعه‌نویی زمان بدهید؛ او به نصیحت نیاز ندارد

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا گفت: از مردم ایران می‌خواهم که به امیر قلعه‌نویی زمان بدهند.

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، انگین فیرات، سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا پس از شکست 2 بر یک مقابل ایران در نشست خبری حضور پیدا کرد و اظهار داشت: ما حدود یک سال و نیم است که هیچ بازی نداشتیم و برخی از بازیکنان برای نخستین بار بود که در کنار ما حضور داشتند. انتظار داشتیم که مشکلاتی در حفظ توپ و کنترل بازی داشته باشیم که به نظرم طبیعی بود، چون حدود یک سال و نیم بود که بازی نکرده بود.

وی ادامه داد: ضمن اینکه قبل از آن هم مقابل هواداران بازی نکرده بودیم، چراکه درگیر ویروس کرونا بودیم. زمانی که می خواستیم به ایران بیاییم می‌دانستیم که این مشکلات را داریم. از فدراسیون ایران هم تشکر می‌کنم و به نظرم همه چیز نرمال و خوب بود.

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا خاطرنشان کرد: می‌دانستیم که ایران تیم قدرتمندی است و چگونه باید مقابل این تیم بازی کنیم. می‌خواستیم از بازی‌سازی بازیکنان ایران جلوگیری کنیم و سپس برنامه‌های خود را اجرا کنیم. در اکثر زمان مسابقه تیم ایران بازی را کنترل کرد و این موضوع عجیبی نبود و انتظار این اتفاق را هم داشتیم.

فیرات ادامه داد: در نیمه اول ایران شانس‌های زیادی داشت و ما سعی کردیم مقابل ایران دفاع کنیم. وقتی ما در این بازی به گل رسیدیم همه چیز تغییر پیدا کرد. دقیقاً همان لحظه بود که بازی عوض شد و داور ورق را عوض کرد و همه چیز را به تیم ایران داد. در صحنه گل دوم تیم ایارن خطایی که باید به ما داده می‌شد به سود ایران گرفته شد و پس از آن هم داور کارت‌های زرد بی‌موردی را به بازیکنان داد.

وی گفت: نظر من این است با وجود اینکه ایران در اکثر مواقع صاحب توپ و میدان بود، اما بازی باید با نتیجه مساوی تمام شد و تساوی نتیجه عادلانه‌تری بود. برای بازیکنان ماخیلی سخت است که مقابل ایرانی‌ها قرار بگیرند، چون بازیکنان ایران سطح بسیار بالایی دارند. از ایرانی‌ها تشکر می‌کنم؛ من دوستان زیادی در اینجا دارم و به کنیایی‌ها هم گفته‌ام که ایرانی‌ها چه آدم‌های خوبی هستند. فکر می‌کنم هر دو طرف از چیزی که به دست آورده‌اند راضی هستند. برای تیم ایران در جام ملت‌های آسیا هم آرزوی موفقیت می‌کنم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا درمورد اتلاف وقت بازیکنان تیمش در نیمه دوم گفت: شما باید بدانید که اکثر بازیکنان ما از لیگ کنیا آمده‌اند و نیمه‌حرفه‌ای هستند. فشار این بازی برای آنها خیلی زیاد بود و این مشکل اصلی ما در این بازی بود. شما من را می‌شناسید؛ آیا من قبلاً از این کارها انجام داده‌ام؟

فیرات درخصوص اینکه پیش‌بینی می‌شد که ایران به یک پیروزی پرگل دست پیدا کند، اما اینگونه نشد تصریح کرد: مهدی طارمی در بازار چقدر ارزش دارد؟ ارزش کل تیم ما چقدر است؟ فکر می‌کنم ارزش طارمی دو برابر کل تیم ما باشد. من قبل از بازی از طارمی تمجید کردم، چون کنیایی‌ها به داخل کشور خود نگاه می‌کنند و نگاهی به خارج از کشور ندارند. برای اینکه هواداران فوتبال کنیا متوجه شوند که ایران چه تیم ارزشمندی است من شرایط این تیم و طارمی را مطرح کردم. ما باید حقیقت را بیان کنیم.

وی خطاب به مردم کنیا، عنوان کرد: من همیشه گفته‌ام این برای نخستین بار بود که بعد از مدت‌ها دور هم جمع شدیم و مقابل تیم قدرتمند ایران قرار گرفتیم. برای جنگندگی بالایی که داشتیم خیلی خوشحال هستم، اما بدشانس بودیم. همه باید بدانیم که راه روشن و طولانی در پیش داریم.

سرمربی تیم ملی فوتبال کنیا، افزود: باید بگویم که تعداد بازی های احسان حاج صفی از کل تیم ما بازی‌های ملی بیشتری دارد. ما بازیکنانی داشتیم که برای نخستین بار از اروپا به ما اضافه شدند. آنها نیاز به زمان دارند. خوشحالم که در مسیر درستی قرار گرفته‌ایم.

فیرات در واکنش به این موضوع که چه نصیحتی برای امیر قلعه‌نویی دارید، اظهار داشت: فکر می‌کنم وی به نصیحتی احتیاج ندارد، چون بسیار باتجربه است. فدراسیون ایران تصمیم بسیار خوبی گرفت و یک مربی ایرانی را استخدام کرد. زمانی زیادی تا جام ملت‌ها باقی نماند و فردی باید انتخاب می‌شد که شخصیت و بازی بازیکنان را بشناسد. می‌خواهم به مردم ایران بگویم که به قلعه‌نویی زمان بدهند. می‌دانم که در ایران نتیجه بسیار مهم است و برای مربیان صبر نمی‌کنند. بازی‌های دوستانه اهمیتی ندارد و جام ملت‌های آسیا بسیار مهمتر است.

پایان پیام/