مهر

13 فروردین 1402 16:48

بیش از ۴۶۵ هزار مسافر نوروزی با ناوگان عمومی اصفهان جابه جا شدند

بیش از ۴۶۵ هزار مسافر نوروزی با ناوگان عمومی اصفهان جابه جا شدند

اصفهان- مدیر روابط روابط عمومی راه و شهرسازی استان اصفهان گفت: ناوگان حمل و نقل ریلی، جاده‌ای و هوایی استان اصفهان در پیک نوروزی ۱۴۰۲ بیش از ۴۶۵ هزار و ۴۰۰ مسافر را جابه جا کرد.

حسن کحال زاده در گفت‌وگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: بر اساس آخرین آمار در بخش ریلی تعداد سفر در طرح نوروزی ۱۴۰۲ تاکنون بصورت تجمعی ۵۱ سفر و تعداد مسافر در همین بازه ۱۹ هزار و ۴۴۰ نفر بوده که مقصد نهایی مشهد و بندرعباس و شهرهای بین مسیر تهران و یزد بوده است.

به گفته وی در این بخش در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی سال ۱۴۰۱ تعداد سفر ۱۸ درصد و شمار مسافر ۱۱ درصد افزایش یافته است‌.

مدیر روابط عمومی و رئیس شورای هماهنگی ارتباطات و اطلاع‌رسانی راه و شهرسازی استان اصفهان خاطرنشان کرد: در بخش جاده‌ای بیش از ۳۱ هزار و ۵۰۰ سفر با تعداد مسافر بیش از ۳۷۱ هزار و ۹۰۰ نفر ثبت شده که در مقایسه با تاریخ مشابه طرح نوروزی ۱۴۰۱ به صورت تجمعی تعداد مسافر در این بخش ۲ درصد افزایش را نشان می‌دهد.

کحال زاده افزود: در حوزه حمل و نقل هوایی در طرح نوروزی ۱۴۰۲ تعداد کل نشست و برخواست هواپیما تاکنون ۶۵۰ مورد بوده که از این تعداد ۵۵۴ مورد داخلی و مابقی بین المللی است.

وی با اشاره به اینکه سال گذشته در این ایام برای بخش هوایی ۸۱۴ مورد نشست و برخواست هواپیما انجام شد، اضافه کرد: از این رو در نوروز سال جاری شاهد ۲۰ درصد کاهش سفرهای هوایی بوده‌ایم.

کحال زاده خاطرنشان کرد: در پروازهای داخلی فرودگاه اصفهان در طرح نوروزی ۱۴۰۲ بیش از ۳۰ هزار و ۳۰۰ مسافر پذیرش شده و افزون بر ۳۳ هزار و ۲۰۰ مسافر اعزام شده است.

مدیر روابط عمومی راه و شهرسازی استان اصفهان افزود: در پروازهای بین‌المللی فرودگاه اصفهان در این بازه زمانی افزون بر چهار هزار و ۸۰۰ مسافر پذیرش و پنج هزار و ۵۰۰ مسافر اعزام شده است.