خبرگزاری فارس

افزایش تقاضا برای سوخت در آمریکا قیمت نفت را بالا برد

افزایش تقاضا برای سوخت در آمریکا قیمت نفت را بالا برد

به دنبال انتشار آمار تقاضا برای سوخت در آمریکا، قیمت نفت در معاملات امروز به 76.84 دلار افزایش یافت.

به گزارش گروه اقتصاد بین‌الملل فارس به نقل از رویترز، به دنبال انتشار آمار تقاضا برای سوخت در آمریکا، قیمت نفت در معاملات امروز افزایش یافت.

هر بشکه نفت برنت با 43 سنت افزایش 76.84 دلار معامله شد و هر بشکه نفت خام آمریکا با 38 سنت افزایش 72.94 دلار فروخته شد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

هر دو شاخص نفتی در مسیر ثبت نخستین هفته افزایشی در 4 هفته گذشته قرار گرفته‌اند.

ذخایر بنزین آمریکا بیش از انتظار کاهش یافته و این امر نشان دهنده تقاضای بالا برای سوخت‌های حمل و نقلی است.

آمارهای اداره اطلاعات انرژی آمریکا نشان داد، ذخایر بنزین آمریکا هفته گذشته 3.2 میلیون بشکه کاهش یافت که بیش از 1.2 میلیون بشکه برآورد‌ی تحلیلگران بوده است.

ذخایر فرآورده‌های نفتی نیز کاهش یافته است. این درحالی است که تقاضا برای سوخت جت به بالاترین میزان از دسامبر 2019 رسیده است.

در عین حال، سرمایه‌گذاران در انتظار اخبار مربوط به مذاکرات بر سر سقف بدهی 31.4 میلیارد دلاری دولت آمریکا هستند که از دیروز آغاز شده است. جمهوری خواهان همچنان بر کاهش هزینه ها اصرار دارند؛ تاماس وارگا، تحلیلگر بازار گفت: به محض اینکه به توافق برسند، سرمایه‌گذاران تشویق می‌شوند تا اقدام کنند و احتمالا ارزش سهام افزایش می‌یابد و قیمت نفت بالا می‌رود.‌

آمارهای منتشره در روز گذشته نشان داد که یکی از معیارهای تورمی اصلی که توسط فدرال رزرو رصد می‌شود، تا حدودی کاهش یافته است و احتمالا بانک مرکزی از آن برای توقف افزایش بیشتر نرخ‌ بهره در ماه آینده استفاده می‌کند. افزایش نرخ بهره با ایجاد رکورد اقتصادی می‌تواند تقاضا برای نفت را کم کند.

پایان پیام/