رکنا

قیمت نفت امروز جمعه 22 اردیبهشت ماه 1402

قیمت نفت امروز جمعه 22 اردیبهشت ماه 1402

رکنا اقتصادی: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز جمعه با افزایش نسبی به 75 دلار و 34 سنت رسید.

به گزارش رکنا به نقل از رویترز، بازارهای نفت در اولین ساعات تجارت در روز جمعه کمی رونق گرفتند، اما بی‌ثباتی درمورد سقف بدهی آمریکا و ترس از بحران بانکی در این کشور مانع افزایش قابل‌توجه قیمت نفت می‌شود.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با 36 سنت معادل 0.5 درصد افزایش به 75 دلار و 34 سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با 41 سنت معادل 0.6 درصد افزایش یافت 71 دلار و 28 سنت معامله می‌شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

هر دوی این شاخص‌های نفتی پس‌از سه هفته متوالی کاهش قیمت تغییر چندانی طی یک هفته گذشته نداشته‌اند.

تحلیلگران عقیده دارند با توجه به نگرانی درمورد بهبود آهسته تقاضا برای سوخت در چین، دورنمای بدبینانه بازار در هفته آینده هم ادامه داشته باشد.

البته احتمال افزایش خرید نفت آمریکا برای پر کردن ذخایر استراتژیک نفتی در صورت کاهش قیمت نفت به زیر 70 دلار در هر بشکه می‌تواند از قیمت آن حمایت کند.

دولت آمریکا اعلام کرده درصورتی‌که قیمت نفت حدود 67 تا 72 دلار در هر بشکه پایین‌تر از آن باشد ذخایر استراتژیک نفتی را پر خواهد کرد.

جانت یلن وزیر خزانه‌داری آمریکا در روز پنجشنبه از کنگره خواست سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری را بالا ببرد. نگرانی درمورد بحران بانک‌داری آمریکا هم پس‌از سقوط 23 درصدی بانک پکوست بنکورپ افزایش یافته است.

نگرانی در مورد تقاضای ضعیف در چین هم باعث شده سرمایه‌گذاران محتاطانه عمل کنند.