مهر

3 خرداد 1402 8:32

استقرار پزشکان در ۶۵ هتل محل اسکان زائران حج تمتع

استقرار پزشکان در ۶۵ هتل محل اسکان زائران حج تمتع

‎رئیس مرکز پزشکی‌حج و زیارت جمعیت هلال احمر از حضور و استقرار پزشکان در ۶۵ هتل محل اسکان زائران ایرانی حج تمتع در عربستان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، سیدعلی مرعشی رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال احمر با اشاره به وظیفه اصلی مرکز پزشکی حج و زیارت که ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در کشورهای زیارتی است، گفت: امسال ۸۷ هزار و ۵۵۰ نفر زائر ایرانی و عوامل اجرایی به سرزمین وحی اعزام خواهند شد و سهم کادر درمان و بهداشت در حج امسال حدود ۴۲۰ نفر است که در طول مدت حضور زائران در سرزمین وحی، خدمات بهداشتی و درمانی ارائه می‌دهند.

مرعشی به ملزومات و وسایل ضروری که زائران باید به همراه داشته باشند اشاره کرد و افزود: افرادی که از عینک و سمعک استفاده می‌کنندحتما یک عدد اضافه همراه خود داشته باشند تا ور طول این سفر معنوی بامشکلی مواجه نشوند.

رئیس مرکز پزشکی حج و زیارت هلال احمر افزود: امسال موسم حج در فصل گرم تابستان برگزار می‌شود و لازم است که زائران لباس‌های نخی ورنگ روشن همراه خود داشته باشند و استفاده از مایعات، کلاه، کفش مناسب و لوازم ضروری خود را در حین این سفر فراموش نکنند.

مرعشی افزود: درمانگاه‌های هلال احمر در مکه و مدینه آمادگی کامل برای ارائه خدمات دارو و درمانی دارند و پزشکان هلال‌احمر در ۶۵ هتل محل اسکان زائران برای ارائه خدمات لازم به حضور دارند.

گفتنی است؛ باتوجه به اینکه تعدادی از زائران ممکن ادارای بیماری‌های زمینه‌ای و مزمن باشند حتماً داروهای مصرفی خود را ۱.۵ برابرحداقل مدت زمان حج هم راه خود داشته باشند.