ورزش3

3 خرداد 1402 11:13

سپاهان و مورایس علیه حدنصاب نحس/ ژنراتورهای فولاد مبارکه در سال تولید امتیاز!

سپاهان و مورایس علیه حدنصاب نحس/ ژنراتورهای فولاد مبارکه در سال تولید امتیاز!

ژنراتورهای فولاد مبارکه در سال تولید امتیاز!

تیم فوتبال سپاهان در حالی با کسب 65 امتیاز از رسیدن به عنوان قهرمانی بازماند، که یادگاری‌های دوران محرم نویدکیا همچنان روی در و دیوار اتاق‌ها و سالن‌های باغ فردوس وجود دارد.

به گزارش "ورزش‌سه"، اینکه 65 امتیاز بگیری و قهرمان لیگ برتر نشوی، تا پیش از ورود برانکو ایوانکوویچ به پرسپولیس اتفاقی عجیب به شمار می‌رفت. مروری بر قهرمان‌های لیگ‌های پانزدهم، چهاردهم، سیزدهم و الی آخر این موضوع را به خوبی مشخص می‌کند؛ جایی که حتی در دوره حضور 18 تیم در لیگ برتر نیز قهرمان‌های مسابقات که استقلال و سپاهان با امیر قلعه‌نویی بودند، بیشترین امتیازی که کسب کردند، 67 بود و جالب اینکه پرسپولیس در لیگ هفتم با کسب 59 امتیاز در لیگ 18 تیمی، بالاتر از سپاهان به عنوان قهرمانی دست یافت. البته که در این بین کسب 52 امتیاز در لیگ سوم که برای قهرمانی سپاهان توسط فرهاد کاظمی در لیگ 14 تیمی رقم خورد، منحصربه فرد بوده است.از لیگ شانزدهم و با ورود برانکو ایوانکوویچ اما میانگین امتیازگیری برای قهرمان شدن به نحو چشم‌گیری بالا رفت و طی سال‌های اخیر دیگر هیچ تیمی نتوانسته با امتیاز کمتر از 60 قهرمان لیگ شود. پس از دورانی که استقلال، پرسپولیس، فولاد، سپاهان، استقلال خوزستان و تیم‌های دیگر با کسب میانگین کمتر از دو امتیاز قهرمان لیگ شدند، برانکو در سال اول موفق به کسب 66 امتیاز در مسیر قهرمانی شد. در ادامه پرسپولیس توانست 5 عنوان قهرمانی را با کسب امتیازهای 61،64، 67 و 67 با برانکو و یحیی کسب کند. استقلال حتی با فرهاد مجیدی پا را فراتر گذاشت و بیشترین امتیاز را در تاریخ فوتبال ایران با کسب 68 امتیاز از 30 مسابقه نام خود زد. امسال هم پرسپولیس در شرایطی با کسب 66 امتیاز قهرمان شد که بار دیگر سپاهان مانند لیگ بیست و یکم با وجود جمع کردن 65 امتیاز در کسب قهرمانی ناکام ماند.

سپاهان و مورایس علیه حدنصاب نحس/ ژنراتورهای فولاد مبارکه در سال تولید امتیاز!

در لیگ بیستم که اولین سال مربیگری محرم نویدکیا در سپاهان بود، طلایی‌پوشان اصفهانی عملکردی فوق‌العاده داشتند و تا هفته پایانی برای کسب قهرمانی با پرسپولیس آماده یحیی گل‎‌محمدی رقابت کردند، اما در روز آخر پرسپولیس پیکان را شکست داد، تا شانس قهرمانی سپاهان از بین برود و محرم و شاگردانش با 65 امتیاز به نایب قهرمانی بسنده کردند.در فصل جدید هم این سناریو به شکل دیگری اینبار با مورایس تکرار شد. پرسپولیس و سپاهان بارها در طول این فصل فراز و نشیب را تجربه کردند، اما سپاهان به واسطه عملکرد خیره‌کننده در نیم فصل دوم به نظر می‌آمد که جام را بالای سر خواهد برد که با وجود پیروزی مقابل پرسپولیس، سه غفلت مرگبار مقابل آلومینیوم در اراک، تراکتور در تبریز و ملوان در نقش جهان سبب شد تا اختلاف 4 امتیازی آنها با پرسپولیس که موفق به کسب 7 پیروزی پیاپی پس از شکست مقابل سپاهان در ورزشگاه آزادی شده بود، درنهایت جام را بالای سر برد.اما نکته جالب توجه درباره امتیاز 65 سپاهانی‌ها این است که آنها در لیگ بیستم این عدد را به عنوان هدف خود برای قهرمانی برگزیده بودند و در محوطه باغ فردوس هم پر شده بود از کاغذها و بنرهای این عدد. این فضا البته پس از جدایی محرم نویدکیا هم از بین نرفته و همچنان بنرها و کاغذهای مربوط به کسب امتیاز 65 در مجموع باغ فردوس دیده می‌شود!

سپاهان و مورایس علیه حدنصاب نحس/ ژنراتورهای فولاد مبارکه در سال تولید امتیاز!

کسب امتیاز 65 که در لیگ‌های بیستم و بیست و دوم برای سپاهان محقق شده، ولی منجر به قهرمانی نشده، به نظر می‌رسد دیگر برای فصل آینده جایی در باغ فردوس نخواهد داشت و مدیران تیم احتمالا همین حالا هم دستور پاکسازی عدد 65 را از محل تمرین اصلی تیم فوتبال بزرگسالان صادر کرده باشند.البته که سپاهان عملکرد فوق‌العاده طی سال‌های اخیر و به ویژه در اولین سال حضور محرم نویدکیا و ژوزه مورایس داشته و با ادامه همین روند بی‌شک آنها به هدفی که طی دو سه سال اخیر استحقاقش را داشتند ولی به آن نرسیدند، دست پیدا خواهند کرد.

برچسب ها