ایسنا

جبران خلاهای فرهنگی و گردشگری در برنامه توسعه امسال

جبران خلاهای فرهنگی و گردشگری در برنامه توسعه امسال

ایسنا/همدان وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: در برنامه توسعه امسال پنج درصد اعتبار برای جبران خلاهای فرهنگی و گردشگری در کشور اختصاص یافته است.

محمدمهدی اسماعیلی جمعه پنجم خرداد، در شورای فرهنگ عمومی شهرستان نهاوند که با حضور استاندار همدان، معاون سیاسی استاندار، نماینده و فرماندار نهاوند و مسئولین شهرستان برگزار شد، اظهار کرد: در برنامه توسعه امسال پنج درصد برای جبران خلاهای فرهنگی و ‌گردشگری اختصاص داده شده که برای جوانی جمعیت هم می‌توان به آن استناد کرد و این اقدام خوبی برای جبران عقب‌ماندگی‌های گردشگری در استان‌هاست.

وی افزود: همدان استانی ویژه است و طرح منطقه ویژه فرهنگی را از زنجان و همدان آغاز کرده‌ایم که هدفمان از اجرای این طرح این است که استان‌هایی که در غرب کشور هستند مورد توجه قرار بگیرند.

اسماعیلی ادامه داد: در نظر داریم زنجیره بزرگی از فروشگاه‌های کتاب در شهرهای کشور را با هدف تامین کتب از طریق وزارت فرهنگ راه‌اندازی کنیم و یارانه کتاب با تخفیف را در مناسبت‌های مختلف در این فروشگاه‌ها ارائه می‌دهیم.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: دنبال ایجاد بودجه‌های فرهنگی ویژه برای اجرای مصوبات فرهنگی در شهرستان‌ها و استان‌ها با هدف تقویت بنیان‌های فرهنگی هستیم که این طرح در استان همدان هم رونمایی شده است و مدیرکل استان پیگیری کنند ما هم حمایت می‌کنیم.

وی با بیان اینکه سطح مطالعه در کشور ۳۱ دقیقه است، تاکید کرد: برای بالا بردن سطح مطالعه در کشور باید تلاش کرد زیرا در حال حاضر در کشور پنج میلیون نفر بیش از ۲۱ ساعت بازی رایانه‌ای انجام می‌دهند.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: برای اجرای کارهای فرهنگی سلیقه هست و به مدیریت نیاز است، چرا یک اثر فرهنگی در نهاوند با این همه ظرفیت و داشته‌های فرهنگی غنی تولید نشود که در کشور مطرح شود؟

وی به بحث حجاب و عفاف اشاره کرد و گفت: لایحه عفاف و حجاب را دولت به مجلس سپرد احتمالا هفته آینده با قید دو فوریت تعیین‌تکلیف و نهایی خواهد شد.

اسماعیلی یادآور شد: برای احداث موسسه حاج میرزامحمد سلگی در شهرستان نهاوند ما مجوز می‌دهیم و هزینه تندیس را هم خواهیم داد و برای هر استان یک روز را در تقویم نام‌گذاری کرده‌ایم که همدان را هم تصویب کردیم و یک شهریور بنام همدان نام‌گذاری شد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: برای شهرستان‌ها هم در تقویم استانی یک روز پیش‌بینی شده است و مخالفتی نداریم و تنها شهری که مصوبه ملی دارد دزفول است که روز مقاومت است. وی تاکید کرد: در بحث مساجد هم که پایگاه‌های فرهنگی هستند هر جا کار قرآنی شود حمایت و اولویت وزارت فرهنگ و ارشاد است.

انتهای پیام