برنا

5 خرداد 1402 20:25

پیام‌رسان گپ مشکل کاربران ایرانی آیفون را حل کرد

پیام‌رسان گپ مشکل کاربران ایرانی آیفون را حل کرد

مهدی انجیدنی مدیرعامل شرکت دانش‌بنیان توسعه سامان با انتشار وبراستی در صفحه شخصی خود نوشت که نسخه جدید پیام‌رسان‌ گپ ویژه گوشی‌های آیفون با قابلیت اتصال به مرکز تبادل پیام سکوهای ایرانی ارائه شده است.

گروه علمی و فناوری خبرگزاری برنا؛ تحریم‌های یکجانبه و ظالمانه آمریکا علیه مردم ایران محدود به عرصه پزشکی، غذایی و نفتی نیست، آمریکا توانمندی‌های شرکت‌های دانش‌بنیان ایرانی حوزه فناوری دیجیتال را نیز همواره در تیررس تحریم‌های خود قرار داده است، عدم محقق شدن استقلال مجازی ایران برای دولت ایالت متحده موضوعیت دارد.

البته در این میان علیرغم برخورداری از توانایی کافی برای ناتوان کردن کامل مردم ایران برای استفاده از گوشی‌های آیفون و برنامک‌های آمریکایی هرگز این کار را نمی‌کند؛ چرا که بر اساس اعتراف رسانه‌ها و اسناد محرمانه افشا شده در سال‌های گذشته، آمریکا به راحتی از این ابزارها جهت جمع آوری گنجی به نام کلان داده استفاده می‌کند.

فارغ از موضوعات فوق که موضوع این گزارش نیست به هرصورت واقعیت این است که اکنون تعدادی از گوشی‌های آیفون در دست مردم ایران قرار دارد، مشکل بزرگی که کاربران آیفون در ایران طی ماه‌های گذشته داشتند، عدم توانایی استفاده از پیام‌رسان‌های بومی به سبب موجود نبودن آن‌ها در فروشگاه‌های برنامکی این شرکت بود. حال شرکت توسعه سامان که مالکیت دو نام تجاری گپ و وبراستی را دارد، راه‌حلی ویژه برای این دسته از کاربران ارائه داده است.

مهدی انجیدنی در صفحه وبراستی خود اعلام کرد که گروه توسعه سامان بالاخره نسخه جدید پیام‌رسان‌ ویدا (نشان تجاری بین المللی پیام‌رسان‌ گپ) را برای کاربران ios ارائه داده است و آن‌ها با استفاده از پیام‌رسان ویدا امکان استفاده از خدمات مرکز تبادل پیام سکوهای بومی و ارسال پیام به سایر پیام‌رسان‌های ایرانی را خواهند داشت.

پیام‌رسان گپ مشکل کاربران ایرانی آیفون را حل کرد

اکنون کاربران که گوشی آیفون دارند، می توانند با نصب گپ(ویدا) با کلیه کاربران پیام‌رسان‌های ایرانی در ارتباط باشند.

دانلود

انتهای پیام/