همشهری آنلاین

هشدار به کوهنوردان | احتمال وقوع صاعقه در ارتفاعات پایتخت | مدیریت بحران آماده باش است

هشدار به کوهنوردان | احتمال وقوع صاعقه در ارتفاعات پایتخت | مدیریت بحران آماده باش است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران نسبت به احتمال وقوع صاعقه و وزش باد شدید در ارتفاعات استان به خصوص فیروزکوه هشدار داد و گفت: مدیریت بحران در آماده باش کامل قرار دارد.

به گزارش همشهری آنلاین، طبق اعلام پایگاه اطلاع رسانی استانداری تهران، حامد یزدی مهر بعد از ظهر جمعه در جمع خبرنگاران با اشاره به پیش‌بینی سازمان هواشناسی اظهار داشت: با توجه به صدور هشدار زرد سازمان هواشناسی که طی روز چهارشنبه سوم خرداد ماه در مورد احتمال وزش شدید باد و وقوع رعد و برق در استان تهران صادر شده بود این هشدار به ویژه در ارتفاعات فیروزکوه برای فردا شنبه ششم خرداد تأکید شده و در همین راستا نیز هشدارهای لازم به دستگاه‌های عضو ستاد مدیریت بحران ابلاغ شده است.

یزدی مهر با بیان اینکه مدیریت بحران در آماده باش کامل قرار دارد، گفت: با توجه به پیش بینی سازمان هواشناسی احتمال آب گرفتگی معابر، امکان جاری شدن رواناب و طغیان رودخانه‌ها وجود دارد لذا، توصیه اکید مدیریت بحران این است که شهروندان از اتراق کنار رودخانه‌ها و مسیل‌ها خودداری کنند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری تهران گفت: با توجه به احتمال وقوع صاعقه و باد شدید از کوهنوردان می‌خواهیم عدم صعود به ارتفاعات را در دستور کار قرار دهند.

وی عنوان کرد: به مردم توصیه می‌شود از قرار گرفتن در زیر تابلوهای تبلیغاتی و پارک خودرو کنار درختان و ساختمان‌های نیمه کاره خودداری کنند.