ورزش3

بندبازی شغل اول بازیکنان پرسپولیس تا دربی سوم؛/ تفریح عجیب شاگردان یحیی در شش مسابقه پایانی

بندبازی شغل اول بازیکنان پرسپولیس تا دربی سوم؛/ تفریح عجیب شاگردان یحیی در شش مسابقه پایانی

تفریح عجیب شاگردان یحیی در شش مسابقه پایانی

شاید شنیده باشید که یک سرمربی برای جلوگیری از محرومیت یک ستاره‌ او را پیش از بازی خاص نیمکت‌نشین کرده باشد اما بازی با یک ترکیب کامل در آستانه محرومیت، تفریح پرسپولیس بود!

به گزارش "ورزش سه"، پرسپولیس از بازی با مس کرمان در هفته بیست و ششم خطر محروم شدن تعداد بالایی از ستاره‌هایش را بیش از هر وقتی احساس کرد. این تیم در شرایطی به کرمان سفر کرد که هفته بعد یکی از حساس‌ترین دربی‌های تاریخ را پیش رو داشت و اصلا نمی‌خواست تلفات بدهد.

با این حال سرخ‌ها پیش از دربی در شرایطی که ده بازیکن در خطر محرومیت داشتند مقابل مس کرمان بازی کردند اما بدون محروم و مصدوم به شهرآورد رسیدند تا جایی که یحیی مجبور شد خودش روی نام دو ستاره تیمش یعنی سیامک نعمتی و شیخ دیاباته قلم قرمز بکشد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

با این حال در بازی با مس کرمان کارت گرفتن مرتضی پورعلی‌گنجی سبب شد پرسپولیس با یازده بازیکن در خطر محرومیت از بازی بعدی مقابل پیکان به میدان برود! علیرضا بیرانوند، میلاد سرلک، گئورگی گولسیانی، علی نعمتی، وحدت حنانوف، سروش رفیعی، سینا اسدبیگی، وحید امیری، مهدی ترابی، مرتضی پورعلی‌گنجی و محمد عمری لیست بلندبالای بازیکنان سه یا دو کارته پرسپولیس بود که می‌توانستند در هفته‌های پایانی طعم محرومیت را بچشند اما از این جمع تنها یک بازیکن محروم شد و بقیه به طرز معجزه‌آسایی از محرومیت نجات یافتند.

بندبازی شغل اول بازیکنان پرسپولیس تا دربی سوم؛/ تفریح عجیب شاگردان یحیی در شش مسابقه پایانی

این شرایط سخت برای سرخ‌ها در هفته‌های پایانی می‌توانست در صورت محروم شدن همزمان چند ستاره به دور شدن قرمزپوشان از مسیر قهرمانی منجر بشود اما پرسپولیسی‌ها با تمرکز و احتیاط ویژه در هر بازی پا به زمین مسابقه می‌گذاشتند که باعث شد با وجود تعداد بالای بازیکنان در آستانه محرومیت تنها میلاد سرلک که در دربی کارت گرفته بود یک جلسه محروم شود.

جالب اینکه یحیی گل‌محمدی در هر بازی بدون توجه به حساسیت یا سختی بازی بعدی ترکیب تیمش را با نفرات موجود چینش می‌کرد و فقط به فکر پیروزی در همان روز بود. این موضوع سبب شده بود سرخ‌ها لشکر در آستانه محرومیت خود را از یک بازی به بازی دیگر ببرند.

پرونده لیگ برتر برای پرسپولیس با قهرمانی در هفته پایانی و در شرایطی بسته شد که این تیم هیچ بازیکن محرومی نداشت و با یک تیم کامل و آماده با شکست چهار بر صفر در روز آخر به هوادارانش استرس نداد و جام قهرمانی را بالای سر برد. با این حال این چالش محروم نشدن، دست از سر سرخ‌ها بر نداشت و آنها در جام حذفی هم چنین شرایطی را تجربه کرد.

بندبازی شغل اول بازیکنان پرسپولیس تا دربی سوم؛/ تفریح عجیب شاگردان یحیی در شش مسابقه پایانی

پرسپولیس در شرایطی مقابل هوادار در نیمه نهایی جام حذفی قرار گرفت که ۸ بازیکنش در خطر محرومیت از فینال و دربی احتمالی بودند. علیرضا بیرانوند، میلاد سرلک و سینا اسدبیگی، دانیال اسماعیلی‌فر، مرتضی پورعلی‌گنجی، مهدی ترابی، عیسی آل‌کثیر و سعید صادقی بازیکن تک کارته پرسپولیس در جام حذفی بودند که بعد از شکست دادن هوادار، دغدغه رسیدن به بازی فینال مقابل استقلال را داشتند.

سوت علی صفایی در پایان بازی پرسپولیس و هوادار علاوه بر حکم صعود سرخ‌ها، نشان دهنده رسیدن این تیم بدون تلفات به دربی بود. تیمی که مقابل هوادار در یک بازی پر برخورد و پرماجرا دو پنالتی داد اما محروم نه!

نکته جالب اینکه وقتی خبرنگاران در نشست‌های خبری از اعضای کادرفنی پرسپولیس در مورد احتمال محرومیت تعداد زیادی از بازیکنان می‌پرسیدند همه آنها به اتفاق می‌گفتند نگران این موضوع نیستند و اگر بازیکنان تمرکز داشته باشند کارت نمی‌گیرند. البته این شرایط خاص برای چندین هفته سبب شده بود هیچ بازیکنی از پرسپولیس خود را درگیر تنش و دعواهای بی دلیل حین بازی نکند و حتی در بحث برانگیزترین صحنه‌ها مثل پنالتی‌هایی که علیه‌شان در نیمه نهایی گرفتند، هیچ بازیکنی از پرسپولیس خود را درگیر اعتراض و جر و بحث با داور نمی‌کرد.

حال عملیات نجات بازیکنان پرسپولیس از محرومیت با موفقیت انجام شده و این درحالی است که مهدی مهدی‌پور از تیم رقیب به دلیل دو کارته شدن در حذفی باید یکی از مهمترین بازی‌های تاریخ دربی پایتخت را از روی سکوها تماشا کند.