دکترتو

کامپوزیت توکویاما و هر آنچه باید در مورد آن بدانید.

کامپوزیت توکویاما و هر آنچه باید در مورد آن بدانید.

کامپوزیت توکویاما محصول ساخت ژاپن است که برای بهبود و ترمیم پوسیدگی دندان‌های قدامی و خلفی به‌کار می‌رود. از دیگر کاربردهای آن می‌توان به ترمیم پورسلین دندان، رفع فاصله بین دندان و اصلاح لبخند لثه‌ای اشاره کرد. رنگ ثابت در بلند مدت، حفظ درخشندگی، استحکام و مقاومت بالا نسبت به ساییدگی، تنوع رنگی زیاد و کیفیت مناسب همگی از قابلیت‌ها و مزایای کامپوزیت توکویاما هستند.

فهرست مطالب

کامپوزیت توکویاما (Tokuyama composite) یکی از کامپوزیت‌های زیبایی و ترمیمی ژاپنی از نوع رزینی و سوپر نانو یونیورسال است که برای ترمیم و زیبایی دندان‌های خلفی و قدامی استفاده می‌شود. کامپوزیت توکویاما از ترکیب تکنولوژی‌های میکروهیبریدی استفاده می‌کند و جایگزین مناسبی برای دندان‌های خلفی و قدامی به‌شمار می‌آید.

یکی از ویژگی‌های برجسته این کامپوزیت، تنوع بالای رنگی است که در سایه‌های مختلف رنگ دندان‌ها قابل استفاده است، و این امکان را می‌دهد تا رنگ دندان ترمیم شده به خوبی با دندان‌های طبیعی هماهنگ شود. در مقایسه با سایر کامپوزیت‌ها، کیفیت و قیمت کامپوزیت توکویاما بهتر است. در ادامه این مطلب با ما باشید تا با این محصول بسیار محبوب در زمینه ترمیم و زیبایی دندان و ویژگی‌های منحصر به فرد آن بیشتر آشنا شوید.

برای کامپوزیت توکویاما حتما با دندانپزشک مجرب مشورت کنید. شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو با بهترین پزشکان در ارتباط باشید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره آنلاین و تلفنی با پزشکان وجود دارد.

کامپوزیت توکویاما چیست؟

کامپوزیت دندان چگونه است؟ این روش با نزدیک به یک قرن دانش و موفقیت در زمینه پزشکی توانسته به جایگاه رقابتی امروز خود در عرصه دندانپزشکی برسد. این محصول ساخت ژاپن مقاومت بالایی در مقابل ساییدگی دندان دارد و در دو مدل سوپرنانو یونیورسال و رزینی عرضه می‌شود. ترمیم و زیبایی دندان‌های قدامی و خلفی از کاربردهای اصلی کامپوزیت توکویاما است که تنوع رنگی بالایی هم دارد.

خدمات دندانپزشکی

با بهترین کیفیت از پزشکان برتر

انواع کامپوزیت توکویاما

این روش براساس عملکرد، متریال استفاده شده، کاربری و نوع دندان به سه نوع اصلی تقسیم می‌شود:

طیف رنگ کامپوزیت توکویاما (شید رنگی کامپوزیت توکویاما)

تنوع طیف رنگی این روش از مزایای خاص این محصول است که با انواع رنگ‌های دندان طبیعی جور درمی‌آید. شید رنگی کامپوزیت توکویاما به شکل زیر است که هر کدام تن رنگی و سایه رنگی متفاوتی دارد. نوع A تم رنگی قرمز مایل به قهوه‌ای دارد و روشن‌ترین آن‌ها هم کامپوزیت توکویاما a1 است. نوع B تم زرد مایل به قرمز دارد.

کامپوزیت توکویاما و هر آنچه باید در مورد آن بدانید.

کاربرد کامپوزیت توکویاما

کامپوزیت توکویاما یکی از خدمات دندانپزشکی محبوب است که به‌خاطر ویژگی‌هایی مانند مقاومت بالا در مقابل فشار، پایداری رنگی بالا و چسبندگی مناسب به ساختار دندان گزینه مناسبی برای ترمیم زیبایی دندان‌ها به‌شمار می‌آید. از کاربردهای اصلی این محصول می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کامپوزیت توکویاما برای چه کسانی مناسب است؟

افرادی که دچار شکستگی یا خرابی در دندان‌های قدامی یا خلفی شدند برای ترمیم باید این روش را انجام دهند. برای رفع لبخند لثه‌ای هم می‌توان از این روش استفاده کرد. این کامپوزیت روش سفید کردن دندان است که می‌توان طیف رنگی دلخواه را برای آن انتخاب کرد.

استحکام و مقاومت بالای این محصول و ضد حساسیت بودنش باعث شده که برای افراد با حساسیت عاجی زیاد مناسب باشد. افرادی که قصد ترمیم و درمان پوسیدگی‌های دندانی در قسمت قدامی و خلفی دارند یا می‌خواهند فاصله نامناسب بین دندانی را از بین ببرند، یا قصد ترمیم پورسلین دندان دارند گزینه مناسبی برای این نوع کامپوزیت هستند.

کامپوزیت توکویاما برای چه کسانی مناسب نیست؟

درست است که کامپوزیت دندان گزینه مناسبی برای رفع نواقص ظاهری دندان و ترمیم شکستگی‌ها است اما انجام آن برای همه توصیه نمی‌شود. این روش برای افراد زیر مناسب نیست:

کامپوزیت توکویاما برات مناسبه یا نه؟

از متخصص مشورت بگیر.

مزایای انجام کامپوزیت توکویاما

از مزایای اصلی انجام این روش می‌توان به زیبایی ظاهری، استحکام و مقاومت بالا و تنوع رنگی زیاد اشاره کرد. سایر مزایای این نوع کامپوزیت عبارتند از:

کامپوزیت توکویاما خوبه؟

بله یکی از بهترین برندهای تولید کامپوزیت است که با چسبیدن به دندان، ساختار دندانی را تقویت می‌کند. ذرات فوق نانو استفاده شده در آن، نتایج زیبا، ساده و پایداری در بلند مدت ارائه می‌دهد. مهمترین مزیت آن که باعث خوب بودن این روش شده تنوع رنگی بالای آن است.

کامپوزیت توکویاما و هر آنچه باید در مورد آن بدانید.

روش انجام کامپوزیت توکویاما

بعد از مشاوره با دندانپزشک و اطمینان از اینکه گزینه مناسبی برای این روش هستید، دندانپزشک شید رنگی کامپوزیت را نشان می‌دهد که بیمار بر اساس نوع رنگ دندان‌های اصلی، سلیقه و قیمت انتخاب می‌کند. اگر پوست تیره دارید بهتر است رنگ کامپوزیت سفید انتخاب نکنید.

پزشک سطح دندان‌ها را تمیز و آن‌ها را برای واحدهای کامپوزیت آماده می‌کند. بعد از جرم گیری و اسیدشویی که پیوند بین کامپوزیت و دندان را ایجاد کرده، نوبت به قرار دادن عامل پیوند دهنده کامپوزیت روی دندان‌ها می‌رسد.

بعد از قرار دادن ماده روی دندان، نور لیزر ۲۰ ثانیه به دندان‌ها تابیده می‌شود تا کاتالیست‌های ماده پیونددهنده فعال شوند. حالا نوبت به فرم دهی ماده کامپوزیت می‌رسد که رابطه مستقیمی با تخصص و مهارت دندانپزشک دارد. اگر این مرحله درست انجام شود، دندان‌ها شکل طبیعی و فرم زیبا و مناسب می‌گیرند.

در صورتی که فرم دهی درست و مناسب و مطابق با رضایت بیمار انجام شد، باید مرحله پایانی یعنی استحکام کامپوزیت‌ها انجام شود. ۱۰ تا ۴۰ ثانیه نور لیزر به واحدهای کامپوزیت تابیده می‌شود. در پایان درصورت نیاز، دندانپزشک می‌تواند با پولیش، سطوح ناهمسطح و ناصاف را مرتب کرده تا شبیه ظاهر دندان‌های طبیعی و اصلی فرد شوند.

آمادگی برای انجام کامپوزیت توکویاما

برای اینکه کامپوزیت توکویاما بتواند بر زیبایی دندان‌های شما تاثیر بیشتری بگذارد بهتر است که قبل از انجام آن آمادگی‌های لازم را فراهم کنید. باید دندان‌ها تمیز باشند تا مواد بهتر به دندان بچسبند.

متن انگلیسی:The tooth’s surface must be clean to ensure a strong bond. Preparing the tooth starts by polishing the tooth’s surface. This removes any stain, plaque, calculus, or debris. The dentist will clean as many sticky fragments as possible to make sure that the composite will adhere. ترجمه متن: آماده‌سازی دندان با پولیش کردن سطح دندان شروع می‌شود. این کار هرگونه لکه، پلاک، جرم یا کثیفی را از بین می‌برد. دندانپزشک تا حد امکان قطعات چسبنده را تمیز می‌کند تا مطمئن شود که کامپوزیت می‌چسبد.

مراقبت های بعد از انجام کامپوزیت توکویاما

مراقبت‌های لازم بعد از انجام کامپوزیت توکویاما در کوتاه مدت و بلند مدت عبارتند از:

می‌خوای ماندگاری کامپوزیت دندانت بیشتر بشه؟ از پزشک مشاوره بگیر.

عوارض کامپوزیت توکویاما

درست است که تنوع رنگی و مقاومت بالای این روش و کیفیت مناسب آن باعث محبوبیت این محصول شده است اما عوارضی هم دارد که نباید نادیده گرفت:

قیمت کامپوزیت توکویاما

فاکتورهای مختلفی روی قیمت این روش تاثیر می‌گذارند مانند تعداد دندان‌ها، آسیبی که باید ترمیم شود، طیف رنگی انتخابی، حجم کار، تخصص و مهارت پزشک و موقعیت جغرافیایی کلینیک دندانپزشکی. برای اطلاع از قیمت کامپوزیت دندان روی این لینک کلیک کرده و از پزشک مورد نظر نوبت دریافت کنید.

کامپوزیت توکویاما و هر آنچه باید در مورد آن بدانید.

کامپوزیت توکویاما یا سارمکو؟

در مقایسه این روش با سارمکو باید گفت که سارمکو بهترین برند ونیر کامپوزیت ساخت سوئیس است که از استحکام، کیفیت و مقاومت بالایی میان روکش‌های ترمیمی دندانپزشکی برخوردار است. توکویاما محصول ژاپن است که کیفیت و مقاومت قابل قبولی دارد اما قابل مقایسه با سارمکو نیست.

قیمت مناسب آن نسبت به برند سوئیسی باعث محبوبیت آن در سال‌های اخیر شده است. افرادی که به دنبال دندان سفید و هالیوودی هستند بیشتر سارمکو را انتخاب می‌کنند؛ چرا که رنگ سفید در این برند نسبت به بقیه مدل‌ها روشن‌تر است. در مجموع، برندهای سوئیسی و آلمانی کامپوزیت در مقایسه با برندهای ژاپنی یا برزیلی مقاومت و استحکام بالاتری دارند.

محل ساخت | ژاپن | سوئیس

استحکام و کیفیت | کیفیت و مقاومت قابل قبول | استحکام، کیفیت و مقاومت بالا

کامپوزیت توکویاما یکی از بهترین روش‌های درمان شکستگی‌های دندانی، رفع نواقص و بی‌نظمی دندان‌ها و از بین بردن فاصله بین دندانی، و رفع لبخند لثه‌ای است که ظاهر زیبا و طبیعی ایجاد می‌کند. کامپوزیت توکویاما یکی از برندهای محبوب موجود در بازار است که مقاومت، استحکام و ماندگاری بالایی دارد و به خاطر تنوع رنگی زیاد از جایگاه ویژه‌ای در بازار دندانپزشکی برخوردار است.

قبل از انجام کامپوزیت دندان حتما با دکتر دندانپزشک مشورت کنید. شما می‌توانید از طریق سایت دکترتو با بهترین پزشکان در ارتباط باشید. در دکترتو علاوه بر سیستم تعیین وقت حضوری امکان مشاوره دکتر دندانپزشک آنلاین وجود دارد.

دکترتو مراقب زیبایی شماست!

نتیجه گیری و راهنمای مراجعه به دکتر

یکی از بهترین روش‌های درمان شکستگی‌های دندانی، رفع نواقص و بی‌نظمی دندان‌ها و از بین بردن فاصله بین دندانی، و رفع لبخند لثه‌ای است که ظاهر زیبا و طبیعی ایجاد می‌کند. کامپوزیت توکویاما یکی از برندهای محبوب موجود در بازار است که مقاومت، استحکام و ماندگاری بالایی دارد و به خاطر تنوع رنگی زیاد از جایگاه ویژه‌ای در بازار دندانپزشکی برخوردار است.

قبل از انجام کامپوزیت دندان حتما با