خبرورزشی

حذف تلخ استقلال از لیگ قهرمانان آسیا/ هواداران استقلال: مدیران باشگاه همه باید استعفا بدهند/ حمله سرمربی به مدیرعامل

حذف تلخ استقلال از لیگ قهرمانان آسیا/ هواداران استقلال: مدیران باشگاه همه باید استعفا بدهند/ حمله سرمربی به مدیرعامل

درحالی که طرفداران استقلال امروز به طور جدی اخبار مربوط به کسب مجوز حرفه‌ای را دنبال می‌کنند، پارسال دقیقا در چنین روزی مشخص شد که آبی‌پوشان اجازه حضور در لیگ قهرمانان آسیا را ندارند.

وقتی در اواخر مرداد سال ۱۴۰۱ خبر آمد که آندرئا استراماچونی حکم قطعی علیه استقلال گرفته، مدیران وقت فدراسیون و اعضای کمیته صدور مجوز حرفه‌ای با صراحت اعلام کردند اگر مطالبات این مربی پرداخت نشود، استقلال نمی‌تواند در لیگ قهرمانان آسیا شرکت کند و حتی بیم آن می‌رود که به لیگ آزادگان نیز سقوط کند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

در آن مقطع کادر مدیریتی باشگاه استقلال قاطعانه می‌گفتند مصطفی آجورلو مدیرعامل اسبق استقلال قضیه را حتما حل خواهد کرد ولی آجورلو اواخر مهر سال ۱۴۰۱ از استقلال رفت و علی فتح‌الله‌زاده جای او را گرفت. فتح‌الله‌زاده از همان هفته اول مدعی شد حساب باشگاه خالی است اما در عین حال کناره‌گیری هم نکرد! داستان بدهی هنگفت استقلال به سرمربی ایتالیایی ادامه یافت و در این میان ارز هم گران‌تر شد تا بر مشکلات استقلال افزوده شود.

فتح‌الله‌زاده از اسفند سال ۱۴۰۱ مرتب هشدار می‌داد که استقلال در آستانه حذف شدن است اما در نهایت مبلغ مورد نظر برای استراماچونی تهیه نشد و مشکل مالکیت مشترک نیز حل نگردید تا در روز یازدهم فروردین سال ۱۴۰۲ کنفدراسیون فوتبال آسیا اسامی باشگاه‌هایی که می‌توانند مجوز حرفه‌ای به دست آورند را اعلام کند و نامی از استقلال در آن نباشد!

اتفاقی بسیار تلخ که موجب شد هواداران این تیم در خلال برگزاری بازی استقلال با ذوب آهن با وجودی که تیمشان بازی را برده بود، به شدت علیه کادر مدیریتی شعار داده و خواهان استعفای علی فتح‌الله‌زاده و سایر مدیران شوند. در پایان همان بازی نیز ریکاردو ساپینتو سرمربی وقت آبی‌پوشان پیرامون مسائل مالی انتقادات بسیار تندی را از فتح‌الله‌زاده مطرح کرد و مدعی شد او دستمزدش را سر وقت نداده است.

البته برخی مدیران ورزش کشور از جمله حمید سجادی که در آن زمان وزارت ورزش را عهده‌دار بود، در نیمه فروردین سال ۱۴۰۲ مدعی شدند در حال رایزنی برای حل مشکل استقلال هستند اما هیچ اتفاقی نیفتاد و استقلال به خاطر عدم پرداخت به موقع مطالبات خارجی و بحث مالکیت مشترک، دقیقا طبق همان بیانیه یازدهم فروردین سال ۱۴۰۲ از حضور در لیگ قهرمانان آسیا محروم شد.