ورزش3

آنچلوتی به پسرش اعتماد کرد؛/ آرتتا راه حذف سیتی را به رئال نشان داد

آنچلوتی به پسرش اعتماد کرد؛/ آرتتا راه حذف سیتی را به رئال نشان داد

آرتتا راه حذف سیتی را به رئال نشان داد

رئال مادرید با تشخیص داویده آنچلوتی از عملکرد آرسنال در تساوی مقابل منچسترسیتی استفاده کرد و تیم پپ گواردیولا را از لیگ قهرمانان اروپا کنار گذاشت.

به گزارش "ورزش سه"، مزیت یادگیری از اتفاقات اطراف ما یک امر طبیعی است و فوتبال نیز از این امر مستثنی نیست. داویده آنچلوتی و فرانچسکو مائوری مسئول تجزیه و تحلیل، دیدن و هماهنگی راه حل‌های ممکن برای حل مشکلات رئال مادرید هستند. مربیان رئال مادرید قبل از بازی با سیتی، به دیداری که در تاریخ 31 مارس برگزار شده بود رجوع کردند تا از آن به عنوان یک الگو استفاده کنند.

ما در مورد تساوی بدون گلی صحبت می‌کنیم که آرسنال 18 روز پیش در ورزشگاه اتحاد بدست آورد و با بهره گیری از آن، مربیان و بازیکنان باشگاه مادریدی می‌دانستند که باید چگونه مقابل سیتی بازی کنند. بدین ترتیب رئال مادرید بار دیگر برای دوازدهمین بار در 14 دوره اخیر لیگ قهرمانان اروپا، در نیمه نهایی این رقابت‌ها حضور دارد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

این یک اتفاق تصادفی نیست و همه چیز مستلزم کار، پشتکار و فداکاری شاگردان کارلو آنچلوتی بود. برای رسیدن به این هدف، آنچلوتی باید بر رقیب سرسختی که بسیاری آن را بهترین تیم جهان می‌دانند، غلبه می‌کرد: منچسترسیتی!

آنچلوتی به پسرش اعتماد کرد؛/ آرتتا راه حذف سیتی را به رئال نشان داد

او این را به لطف یک کار تیمی انجام داده، کاری که از سوی بازیکنان اجرا می‌‌شود، به کادرفنی و اعضای تیم مربوط می‌شود و با نقش پررنگ‌تر داویده آنچلوتی آغاز شده بود. بازیکنان رئال به پسر آنچلوتی احترام می‌گذارند و او را درک می‌کنند. این مربی جوان ارتباط بسیار خوبی با بازیکنان دارد.

تیم آنالیز رئال با حضور داویده تمام بازی‌ها را به دقت دنبال و سپس بررسی می‌کنند. کارلو آنچلوتی کسی است که در تمام تصمیم گیری‌‌ها حرف آخر را می‌زند، اما پشت سر او ساعت‌ها کار، مطالعه، ترکیب انواع تاکتیک دیگر تیم‌ها، یادگیری از رقبا، گوش دادن به صحبت‌ها، شناخت فوتبالیست‌ها و اجرای آن در بازی‌ها وجود دارد.

مقابل منچسترسیتی یک تصویر بسیار چشمگیر از رئال مادرید دیده شد، تصویری از یک کار دفاعی بی نقص. بازیکنان رئال همگی به بهترین شکل ممکن وظیفه خود را انجام دادند. مشخص بود که چنین نتیجه‌ای در بازی مقابل سیتی حاصل یک کار تیمی موفق است. تیمی که به شایستگی‌های خود باور ندارد، نمی‌تواند چنین غرور و فداکاری از خود نشان داد.

آنچلوتی به پسرش اعتماد کرد؛/ آرتتا راه حذف سیتی را به رئال نشان داد

در واقع هرچه رئال از تساوی آرسنال مقابل سیتی یاد گرفته بود را مو به مو اجرا کرد. آن‌ها هیچ حرکت اضافی نداشتند تا به خواسته خود برسند. قرار بود بود بازی با تساوی به پایان برسد تا به ضربات پنالتی بروند.

در کنار خط دفاعی رئال، بازیکنان هجومی هم این دفاع را خوب تکمیل می‌‌کردند. دنی کارواخال به خوبی فده والورده را پوشش می‌داد، وینیسیوس و رودریگو هماهنگ بودند، ناچو با هالند خوب یارگیری کرده بود و آنتونیو رودیگر هم به این مهاجم بلژیکی فرصت نمی‌داد، فرلان مندی مانع از حرکات چشمگیر برناردو سیلوا بود و جود بلینگام هم برای مهار کوین دی‌بروینه تلاش می‌کرد. تمام این‌ها یک به یک رقم خورد تا رئال در نهایت به دور بعدی برود.

در دیداری که رئال مادرید از آن الگو گرفته بود، آرتتا و تیمش 6 شوت به سمت دروازه داشتند که دو شوت آن در چارچوب بود، در حالیکه تیم گواردیولا 12 شوت زد و 8 تای آن داخل چارچوب بود.

آنچلوتی به پسرش اعتماد کرد؛/ آرتتا راه حذف سیتی را به رئال نشان داد

سیتی 73 درصد مالکیت توپ را داشت و آرسنال فقط 27 درصد آن را در اختیار داشت. سیتی 700 پاس ارسال کرد و سهم آرسنال تنها 269 پاس بود اما سیستم دفاعی آن‌ها عالی کار کرد.

در بازی برگشت یک چهارم نهایی لیگ قهرمانان اروپا اختلاف بین سیتی و رئال حتی از بازی بین سیتی و آرسنال بیشتر بود. 33 شوت از سیتی مقابل 8 شوت از رئال مادرید، 9 شوت داخل چارچوب سیتی مقابل سه شوت در چارچوب رئال. 920 پاس سیتی مقابل 457 پاس تیم مادریدی. 68 درصد مالکیت توپ برای تیم انگلیسی بود و 32 درصد هم به رئال مادرید اختصاص یافت.

چیزی که کادر مربیگری رئال مادرید بارها به وضوح بیان کرده، این است که آن‌ها می‌دانند چگونه از رقبای خود یاد بگیرند. رئال این بار از آرسنال الهام گرفت که به درستی تمام فاکتورهای مدنظر را در زمین اجرا کرد.