ورزش3

در شب شکنجه 120 دقیقه‌ای/ افتخار ابدی برای چهار ستاره رئال مادرید

در شب شکنجه 120 دقیقه‌ای/ افتخار ابدی برای چهار ستاره رئال مادرید

افتخار ابدی برای چهار ستاره رئال مادرید

رئال مادرید صعود به دور نیمه نهایی لیگ قهرمانان را مدیون کارلو آنچلوتی و چهار بازیکنی است که کسی از آنها انتظار درخشش نداشت.

به گزارش "ورزش سه"، تابستان گذشته، رئال مادرید 100 میلیون برای خرید جود بلینگام سرمایه‌گذاری کرد تا تیمش از نظر کیفی جهشی قابل توجه داشته باشد. تا در ورزشگاهی مثل اتحاد برابر تیمی که فصل قبل با 4 گل باعث حذف رئال از لیگ قهرمانان شد، نبردی تن به تن داشته باشد و پایاپای رقابت کند.

در شب شکنجه 120 دقیقه‌ای/ افتخار ابدی برای چهار ستاره رئال مادرید

کنترل توپ جود قبل از گل دیشب رودریگو به سیتی این تصمیم مدیران رئال را تایید کرد، اگرچه کسانی که تفاوت واقعی را رقم زدند آنچلوتی و چهار بازیکنی بودند که هیچ کس روی آنها حساب نمی کرد.

این بار رئال مادرید شکست نخورد. سفیدها نقشه مسیر مشخصی داشتند و تا میلی متر آن را دنبال می کردند. یک گل بزنید و دفاع کنید. به این ترتیب آنها بازی را به وقت اضافه و به ضربات پنالتی بردند. یک نمایش دفاعی فداکارانه و بی نظیر که در تاریخ رئال مادرید ثبت شد. رئال مثل روزهای اوج اتلتیکو با سیمئونه دفاع کرد.

در شب شکنجه 120 دقیقه‌ای/ افتخار ابدی برای چهار ستاره رئال مادرید در شب شکنجه 120 دقیقه‌ای/ افتخار ابدی برای چهار ستاره رئال مادرید

به جز 15 دقیقه ابتدایی بازی، به نظر می رسید رئال پیراهن اتلتیکو را بر تن کرده است. هواداران رئال دیگر هرگز نباید از رویکردهای دفاعی مربی اتلتیکو انتقاد کنند. زیرا بازهم مشخص شد که فقط پیروزی مهم است. رئال اگر خوب بازی کند، چه بهتر اما بازی برابر سیتیِ فوق العاده عالی، برنامه دیگری را می طلبید و آنچلوتی آن را کاملاً درک کرده است.

در شب شکنجه 120 دقیقه‌ای/ افتخار ابدی برای چهار ستاره رئال مادرید

و اما پنالتی ها؛ افتخار ابدی دیگر برای لوکاس و ناچو که قبول مسئولیت کردند و پشت توپ قرار گرفتند. لوکاس در فینال 2016 برابر اتلتیکو نیز پنالتی خود را گل کرده بود. روپایی زدن او قبل از ضربه پنالتی تحسین برانگیز و نشان از اعتماد به نفسش داشت.

افتخار برای لونین که دو پنالتی را مهار و در برابر یک محاصره تاریخی مقاومت کرد و سپس رودیگر که به هم تیمی هایش گفت، آخرین پنالتی برای من. در رئال می گویند او دیوانه است، اما در واقع او یک رهبر است، یک کاپیتان بدون بازوبند.