ورزش3

برنامه آنچلوتی دقیق و درست بود/ بلینگام: هر تیمی جز رئال جلوی سیتی نابود می‌شد

برنامه آنچلوتی دقیق و درست بود/ بلینگام: هر تیمی جز رئال جلوی سیتی نابود می‌شد

بلینگام: هر تیمی جز رئال جلوی سیتی نابود می‌شد

جود بلینگام معتقد است فقط رئال مادرید می تواند در اتحاد 120 دقیقه برابر سیتی مقاومت کرده و این تیم را در ضربات پنالتی شکست دهد.

به گزارش "ورزش سه"، بازی دیشب برابر سیتی برای جود بلینگام پایانی باشکوه داشت. او روی گل رئال تاثیر داشت و در ضربات پنالتی موفق شد یکی از پنالتی های رئال را گل کند.

برنامه آنچلوتی دقیق و درست بود/ بلینگام: هر تیمی جز رئال جلوی سیتی نابود می‌شد

او بعد از پیروزی برابر سیتی در مصاحبه با شبکه تی‌ان‌تی اسپورتس حاضر شد و در مورد برنامه تاکتیکی تیمش حرف زد: «آنچلوتی راهی برای بسیاری از ما پیدا می کند تا در زمین با آزادی کامل بازی کنیم. تیم هایی هستند که در سبک و الگوی بازی خود ساختار مشخصی دارند و تماشای بازی آنها بسیار جالب است. این یکی از بزرگترین نقاط قوت ماست. آنچلوتی مردی است که قبل از بازی به شما احساس آرامش و اعتماد به نفس می دهد. فکر می‌کنم ما خیلی شبیه بازی رفت بازی کردیم. چند بازیکن نقش هایی را بازی کردیم که به آنها عادت نداشتیم. من برای پرس باید نزدیک محوطه جریمه سیتی می رفتم. بعد، وقتی توپ را ریکاوری می کردیم، چون خیلی جلو بودم، به زحمت توپ به من می رسید. باید به شکلی متفاوت و فداکارانه کار می کردیم و تیم آن برنامه را به طرز درخشانی پیاده کرد. نیمکت نشین ها نیز عالی بودند و در نهایت ما کار را تمام کردیم.»

برنامه آنچلوتی دقیق و درست بود/ بلینگام: هر تیمی جز رئال جلوی سیتی نابود می‌شد

جود بلینگام قبل از بازی نگران نبود: «نگرانی؟ نه، ما همیشه به توانایی خود اطمینان داریم. فکر می‌کنم قبل از بازی، همه سیتی را به‌عنوان شانس اول صعود در نظر می‌گرفتند و آنها را در فینال می‌دیدند. ما چیزی برای نگرانی نداشتیم. به استعداد و کیفیت آنها احترام گذاشتیم و با تمرکز وارد زمین شدیم. این برد مثل یک آرامش ذهنی است. بازی که تمام شد، عملا مثل مرده‌ها بودم. من قبلاً مقابل سیتی بازی کرده‌ام. برابر این تیم گاهی فکر می کنید به هدف نزدیک شده اید ولی کار شما را در یک لحظه تمام می کنند. برای شکست دادن آنها باید خیلی سخت تلاش کنید. بردن سیتی پاداش بزرگی بود.»

در ادامه از او درباره فشار بازی در باشگاهی مانند رئال مادرید پرسیده شد: «من بیشتر از فشار، احساس مسئولیت می کنم. اگر می خواهید به باشگاهی مانند رئال مادرید بروید، اگر می خواهید این قدم بزرگ را بردارید، باید در نظر بگیرید که مورد انتقاد قرار می گیرید چون در کانون توجه قرار خواهید گرفت. باشگاه کار بزرگی انجام می دهد و اگر متوجه شوند که آماده نیستید، کار را برای شما آسان می کنند. ولی وقتی در رئال هستید، یعنی راه مدیریت فشارها را می دانید. من هرگز نمی توانستم تصور کنم بازی در رئال اینچنین است. این به عملکرد و گلزنی مربوط نیست. باید به این درک و احساس برسید که برای چه باشگاه بزرگی بازی می کنید. شما (فردیناند و لسکات) برای باشگاه های بزرگی بازی کرده اید. وقتی این نشان را روی سینه خود می بینم، حس غرور و افتخار به من دست می دهد. من از حضور در رئال سپاسگزارم. امیدوارم همچنان شب‌های زیادی مثل این داشته باشیم.»

برنامه آنچلوتی دقیق و درست بود/ بلینگام: هر تیمی جز رئال جلوی سیتی نابود می‌شد

جود در مورد ضربات پنالتی مقابل سیتی نیز اظهار داشت: «این باور نکردنی است. من فکر می کنم که امروز لحظات درخشانی توام با جادو را دیدم. همه چیز ذهنی بود. در ضربات پنالتی، بچه ها خونسردی خود را حفظ کردند. ما تیم بزرگی برای آینده داریم. آنها مدام ما را از این سو به آن سو می‌بردند و در موقعیت‌هایی قرار می‌گرفتیم که نمی‌خواستیم در آن باشیم. ما مجبور شدیم نفر به نفر آنها را دنبال کنیم تا آنها را مجازات کنیم و آنها این کار را با هدف انجام می دادند. اگر منصف باشیم، فکر می‌کنم وقتی سیتی گل تساوی را به یک تیم می زند، اکثر تیم‌ها از هم می‌پاشند ولی ما خوب ایستادیم و نیم ساعت دیگر سخت مقاومت کردیم.»

شماره 5 پادشاه اروپا در پایان گفت: «صعود در انگلیس عالی بود. برادرم امروز آمد و برای اولین بار بازی من با پیراهن رئال را از نزدیک تماشا کرد. بسیار مفتخرم. این یکی از بخش های زندگی است که من خیلی دوست دارم. من عاشق فوتبال هستم، اما ایده بازی کردن و بازگشت نزد پدر و مادرم یکی از چیزهایی است که بیشتر دوست دارم.»