ورزش3

غرش دوباره شیرها به لطف عصای مرد اسپانیایی / طلسم ۴۱ ساله توسط امری شکسته شد

غرش دوباره شیرها به لطف عصای مرد اسپانیایی / طلسم ۴۱ ساله توسط امری شکسته شد

طلسم ۴۱ ساله توسط امری شکسته شد

استون ویلا پس از ۴۱ سال مجددا به لیگ قهرمانان اروپا راه پیدا کرد.

به گزارش ورزش سه، اونای امری سرمربی اسپانیایی استون ویلا حالا این تیم را در بهترین موقعیت تاریخ این باشگاه قرار داده؛ تیمی که در سال ۲۰۲۲ تحت هدایت استیون جرارد بود و در رده شانزدهم جدول لیگ برتر انگلستان در میانه‌های فصل کاندیدای سقوط مطرح می‌شد، حالا موفق شد پس از ۴۱ سال سهمیه لیگ قهرمانان اروپا کسب کند و با این مرد خاص فوتبال اسپانیا رویاهای جدیدی را در سر بپروراند.

آنها که از ۲۰۱۶ تا ۲۰۱۹ به مدت سه سال در چمپیونشیپ بودند و اصلی‌ترین هدفشان در صعود مجدد به لیگ برتر کسب رتبه بالاتر از عدد ۱۰ بود، اکنون جلوتر از تاتنهام، منچستر یونایتد، چلسی و دیگر تیم‌های خاص لیگ برتر انگلستان موفق شده سهمیه لیگ قهرمانان اروپا بگیرد!

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

آنها در فصل ۱۹۸۱/۸۲ بود که قهرمان جام باشگاه‌های اروپا شدند و پس از آن در فصل ۱۹۸۳/۸۴ برای آخرین بار در این مسابقات حاضر شدند و پس از اینکه در این مدت زمان سه بار فرمت لیگ قهرمانان اروپا تغییر کرد، در چهل و یکمین سال دوری آنها از مسابقات چمپیونز لیگ، دوباره به این مرحله خواهند رسید.

غرش دوباره شیرها به لطف عصای مرد اسپانیایی / طلسم ۴۱ ساله توسط امری شکسته شد

استون ویلا در فصل ۱۹۸۲-۱۹۸۱ به عنوان قهرمان انگلیس و برای اولین بار در جام باشگاه‌های اروپا شرکت کرد و تا دیدار نهایی پیش رفت. آنها در فینال با غلبه بر بایرن مونیخ، به عنوان چهارمین باشگاه انگلیسی، به قهرمانی در اروپا رسیدند و انها در فصل بعد یعنی ۱۹۸۳-۱۹۸۲ هم به عنوان مدافع عنوان قهرمانی، در این رقابت‌ها حاضر بودند و به یکچهارم نهایی رسید که در آنجا مغلوب یوونتوس شدند.

آنها در لیگ کنفرانس امسال هم تا یک قدمی رسیدن به فینال پیش رفتند اما تیم عجیب المپیاکوس با حضور خوزه لوییس مندیلیبار سرمربی سابق سویا در برابر این تیم قدرت‌نمایی کردند و مانع از صعود آنها به فینال شدند تا در وضعیت کنونی شیرهای بیرمنگام در ادامه تکمیل پروژه موفقیت آمیز خودشان با اونای امری، در مسیر خاصی قرار بگیرند.