خبرآنلاین

چه کسانی در روضه های خانگی سردار سلیمانی حضور داشتند؟

چه کسانی در روضه های خانگی سردار سلیمانی حضور داشتند؟

رئیس سازمان بسیج مداحان با بیان اینکه شهید سلیمانی در روزهای جمعه روضه خانگی داشت و روضه خانگی حاج قاسم ترک نمی‌شد، گفت: برگزاری این جلسات باید تقویت شود.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، مصطفی خورسندی، با اشاره به اهمیت برگزاری روضه‌های خانگی در منازل اظهار داشت: محلی که روضه در آن خوانده می‌شود، محل نزول ملائک است و برگزاری این جلسات در منازل باعث تربیت و پاکی بچه‌ها می‌شود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

بنابر گزارش تسنیم، وی با تاکید بر اینکه همه سعی کنند برگزاری روضه‌های خانگی را در منازل خود داشته باشند و برگزاری این جلسات را تقویت کنند، ادامه داد: البته نقاط قوت و ضعف روضه‌های خانگی باید شناسایی و قوت‌شناسی شود.

رئیس سازمان بسیج مداحان و هیئت‌های مذهبی کشور با بیان اینکه شهید حاج قاسم سلیمانی در روزهای جمعه روضه خانگی داشت و روضه خانگی حاج قاسم ترک نمی‌شد، افزود: این توفیق نصیب من شد که در زمان حیات شهید سلیمانی در یکی از این جلسات حضور داشتم و روضه خانگی ایشان را خواندم و این توفیق برای من ماندگار خواهد بود.

وی با اشاره به اینکه این توفیق در ایام دهه کرامت نصیب من شد و من در آن مراسم از امام رضا علیه السلام خواندم، گفت: حاج قاسم تاکید داشتند که در این جلسات حتماً یک روحانی یا یک عالم سخنانی را بیان کنند و یک روضه‌خوان روضه بخواند.

خورسندی با بیان اینکه در آن مجلس تنها خود حاج قاسم و خانواده ایشان حضور داشتند و جمعیت خیلی کم و انگشت شماری بودیم اما مجلس اثربخشی بود، ادامه داد: حاج قاسم خیلی متواضعانه و محترمانه به نوکران امام حسین (ع) توجه کردند و همه اینها برای ما درس است.

وی با اشاره به اینکه شهید سلیمانی تا درب منزل و کنار خودرو ما را همراهی کردند، افزود: روزی حیاط منزل حاج قاسم عکس یادگاری گرفتیم و من حتی قول شفاعت از ایشان گرفتم.

27215