فرارو

تقابل بزرگ منچستریونایتد و چلسی

تقابل بزرگ منچستریونایتد و چلسی

مایکل اولیسه و گیلسون برمر ۲ هدف مشترک چلسی و منچستریونایتد هستند

روزهای حساسی در فوتبال انگلیس سپری می‌شود و صحبت رقابت برای مربیان بین منچستریونایتد و چلسی بسیار داغ است. این رقابت حالا می‌تواند جنبه‌های دیگری را به خود ببیند زیرا اهداف بازیکنان موردنظر 2 باشگاه هم با یکدیگر مشترک هستند و جنگ بزرگی در ادامه برای آنها وجود خواهد داشت.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به لطف خبرنگاران بزرگ، اهداف باشگاه‌ها حتی قبل از اینکه یک تیم رسما به سراغ بازیکنی برود، مشخص می‌شود و این موضوع توجه دیگر باشگاه‌ها را به آن بازیکن جلب می‌کند. منچستریونایتد به گفته بسیاری از خبرنگاران بزرگ مدت‌هاست مایکل اولیسه را در لیست خریدهایش دارد. بازیکن 22 ساله کریستال پالاس بین 50 تا 70 میلیون یورو قیمت دارد و توانایی‌های او بسیار ستایش می‌شود. منچستریونایتد با مدیربرنامه‌های این بازیکن صحبت‌های ابتدایی را داشته و گفته می‌شود بال راست کریستالی‌ها آمادگی خود را برای این انتقال به صورت ضمنی اعلام کرده.

البته منچستری‌ها کار راحتی را برای خرید اولیسه نخواهند داشت زیرا رقیب بزرگی مانند چلسی برای خرید او وارد معامله شده است. چلسی در فصل قبل نشان داد رقابت برای خرید بازیکنان را خوب بلد است و ربودن کایسدو و لاویا از لیورپول می‌تواند نشان دهنده این موضوع باشد. موضوع دیگری که شانس یونایتد را کم می‌کند در مورد گذشته اولیسه است. بال فرانسوی از 8 سالگی تا 15 سالگی را در آکادمی چلسی گذرانده است و رابطه گذشته می‌تواند او را به سوی چلسی سوق دهد.

منچستریونایتد رسما اعلام کرده است واران برای فصل بعد در ترکیب نخواهد بود. آنها پیش از خروج واران می‌خواستند یک مدافع جدید را به ترکیب خود اضافه کنند و پس از قطعی شدن خروج مرد فرانسوی، هدف یونایتد در دفاع خرید 2 بازیکن جدید بود. خرید یک مدافع جوان به قوت خود باقی است اما در کنار آن جذب یک بازیکن باتجربه برای جانشینی مدافع فرانسوی در دستور کار مدیران قرار گرفته. آنها به همین منظور گیلسون برمر، مدافع برزیلی یوونتوس را در صدر لیست ورودی‌ها در دفاع قرار دادند و پیشنهادی 60 میلیون یورویی برای او کنار گذاشته شد. منچستر اطمینان دارد او می‌تواند نقش دفاعی مناسبی را در ترکیب تیم ایفا کند اما شیرهای لندن کار ساده‌ای را پیش روی منچستری‌ها قرار نخواهند داد.

باشگاه چلسی برای شکست دادن منچستریونایتد رقم اولیه خرید برمر را 70 میلیون یورو درنظر گرفته است که عملا یونایتد را از خرید او دور خواهد کرد. شیرهای لندن قصد دارند برمر را به عنوان جانشین تیاگو سیلوا معرفی کنند تا مشکلات دفاعی احتمالی از تیم لندنی دور بماند. مشخص نیست این بازیکن علاقه‌ای برای حضور در این تیم‌های انگلیسی خواهد داشت یا خیر زیرا حضور در هر 2 تیم دوری از لیگ قهرمانان را برای برمر به همراه دارد اما ماندن در یوونتوس، تجربه لیگ قهرمانان را به او هدیه می‌دهد.