خبرورزشی

تن‌هاخ: منچستریونایتد اگر روی فرم باشد هیچ تیمی حریفش نمی‌شود/ از ماندنم در اینجا مطمئن نیستم

تن‌هاخ: منچستریونایتد اگر روی فرم باشد هیچ تیمی حریفش نمی‌شود/ از ماندنم در اینجا مطمئن نیستم

سرمربی منچستریونایتد با وجود قهرمانی تیمش در جام حذفی عنوان کرد که از آینده‌اش در این تیم مطمئن نیست اما به مسیری که طی کرده افتخار می‌کند.

تیم رده هشتمی منچستریونایتد به طرز شگفت‌انگیزی قهرمانی جام حذفی را از چنگ قهرمان لیگ برتر درآورد و با نتیجه ۲-۱ در ومبلی پیروز شد. مدتهاست که آینده اریک تن‌هاخ در هاله‌ای از ابهام قرار دارد و انتقادات زیادی به او و برنامه‌هایش وارد است. سرمربی شیاطین سرخ بعد از قهرمانی جام حذفی عنوان کرد که از ماندنش در تیم مطمئن نیست و همچنین انتقاداتی که از شاگردانش شده را غیرمنصفانه دانست.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

تن‌هاخ بعد از بازی اظهار داشت: «تمام تعریف‌ها و تمجیدها سزاوار تیم است. ما یک بازی خوب و شایسته هویت باشگاه انجام دادیم. یک بازی بسیار قوی. خودتان دیدید که وقتی بازیکنان ما روی فرم باشند چه بازی‌هایی می‌توانیم انجام دهیم. حتی امروز هم بعضی از بازیکنان‌مان آماده بازی نبودند اما با این وجود عملکردمان بسیار خوب بود. تمام طول سال به رسانه‌ها می‌گفتم که اگر بازیکنانم آماده باشند، می‌توانیم نمایش‌هایی خوبی ارائه کنیم. امروز همین اتفاق افتاد و ما مقابل بهترین تیم دنیا یک نمایش بسیار خوب را ارائه کردیم.»

سرمربی هلندی افزود: «رویارویی با رقیب محلی اهمیت بازی را بسیار بالا برد اما ما به این چیزها توجه نداشتیم و فقط می‌خواستیم که بعد از ناکامی‌های فراوان یکسری چیزها را ثابت کنیم. تیم ما استقامت و قدرتش را نشان داد و من به آن افتخار می‌کنم. انتقادات از تیم؟ فکر می‌کنم غیرمنصفانه بوده‌اند همینطور انتقاداتی که از خود من صورت گرفت. ما همیشه همه بازیکنان‌مان را در اختیار نداشتیم و گاهاً بازی‌های خوبی ارائه نمی‌کردیم. شاید در این دو سالی که سرمربی منچستریونایتد بوده‌ام، سه یا چهار بار بوده که تمام بازیکنانم را در اختیار داشتم. حتی امروز هم بازیکنان مهمی مانند هری مگوایر، لوک شاو و کاسمیرو را در اختیار نداشتیم.»

از تن‌هاخ در مورد آینده‌اش در منچستریونایتد با وجود قهرمانی در جام حذفی سوال شد و او در پاسخ گفت: «نمی‌دانم. تنها کاری که الان انجام می‌دهم آماده کردن و توسعه دادن تیمم است. این برای من یک پروژه است. زمانی که آمدم شرایط تیم واقعاً بد بود اما الان بهتر هستیم هرچند هنوز هم آنجایی که می‌خواهیم باشیم نیستیم. فوتبال یعنی بردن جام. من می‌خواهم تیمم بهترین بازی را ارائه کند و فوتبالی پویا و هجومی را به نمایش بگذارد اما در نهایت چیزی که اهمیت دارد بردن جام است. این ذهنیتی است که ما به تیم آوردیم و من بابت آن به بازیکنانم و دستیارانم افتخار می‌کنم.»

بیشتر بخوانید: شیاطین‌سرخ همه را غافلگیر کردند؛ یونایتد جام دوم را از سیتی گرفت/ شیشه عمر تن‌هاخ دست گواردیولا بود!