خبرآنلاین

نام منطقه حفاظت شده دیزمار تغییر کرد

نام منطقه حفاظت شده دیزمار تغییر کرد

منطقه حفاظت شده دیزمار شهرستان ورزقان منطقه‌ای است که حادثه تاسف‌بار سقوط بالگرد حامل رئیس جمهور و هیئت همراهش در آن رخ داده است، با تصویب شورای معاونین سازمان به پاس خدمات ارزشمند آیت‌الله رئیسی و هیئت همراه این منطقه به نام «شهید جمهور» نام‌گذاری شد.

به گزارش خبرآنلاین ،شنبه ۵ خرداد در جلسه شورای معاونین سازمان حفاظت محیط زیست که با حضور علی سلاجقه، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد، درپی شهادت ریاست محترم جمهور و هیئت همراه در واقعه سقوط بالگرد، منطقه حفاظت شده دیزمار به نام «منطقه حفاظت شده شهید جمهور» نامگذاری شد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

میزان در خبری نوشت:منطقه دیزمار طی مصوبه شماره ۳۴۹ شورای عالی محیط زیست در مورخ ۱۳ مهرماه ۱۳۹۰ با وسعت بیش از ۶۸ هزار هکتار به عنوان منطقه حفاظت شده به مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست پیوسته است. منطقه حفاظت شده دیزمار منطقه‌ای کوهستانی و جنگلی است که در حوزه استحفاظی شهرستان‌های خدآفرین، ورزقان و جلفا در شمال استان آذربایجان شرقی قرار دارد. لازم به ذکر است در روز حادثه سقوط بالگرد ریاست جمهوری و هیئت همراه در منطقه حفاظت شده دیزمار، ۲۵ گروه از محیط‌بانان سازمان حفاظت محیط زیست به همراه تجهیزات پهبادی هوشمند در گروه‌های تجسس مشغول امدادرسانی بودند.

۲۳۳۲۱۷