خبرورزشی

پیشنهادهای وسوسه‌انگیز از تیم‌های بزرگ برای ژاوی/ سرمربی سابق بارسلونا زود برمی‌گردد؟

پیشنهادهای وسوسه‌انگیز از تیم‌های بزرگ برای ژاوی/ سرمربی سابق بارسلونا زود برمی‌گردد؟

ژاوی همچنان گزینه‌های زیادی برای مربیگری دارد ولی در عوض تصمیم گرفته به مدت یک سال از فوتبال دوری کند تا تنش‌های اخیر به طور کامل از بین برود.

ژاوی هرناندس پس از دو سال و نیم حضور در بارسلونا اخراج شد. مربیگری او در این فصل در اسپانیا مورد انتقاد شدید قرار گرفته اما او هنوز هم در اروپا هواداران زیادی دارد. در هفته‌های اخیر گزارش شده بود که ژاوی پیشنهادی برای سرمربیگری تیم ملی کره جنوبی دریافت کرده که مدت کوتاهی پس از اعلام خروجش در ژانویه آن را رد کرد. قبل از تصمیم بارسلونا برای اخراج ژاوی، منچستریونایتد برای به خدمت گرفتن او علاقه نشان داده بود و چند ماه قبل میلان نیز با او در تماس بود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

اخیراً چلسی در جستجوس جانشینی برای مائوریسیو پوچتینو بوده و با ژاوی لینک شده بود، اما فابریتزیو رومانو به کات‌آفساید گفته که این ایده اجرایی نشد. کادنا سِر همچنین می‌گوید که ژاوی قصد دارد برای سال آینده از دنیای فوتبال و مربیگری مرخصی بگیرد تا تنش سال گذشته از بین برود.

ژاوی فصل گذشته بارسلونا را در شرایط دشواری به قهرمانی بازگرداند و این کار را با تیمی متشکل از جوانان انجام داد، ولی حرف‌های طعنه‌آمیزش در کنفرانس‌های خبری و عدم ثبات تیم در فصل اخیر به اعتبارش لطمه زد. اما اینطور که به نظر می‌رسد خیلی از باشگاه‌ها هنوز هم برای او ارزش و اعتبار زیادی قائل هستند و در تلاشند تا او را به عنوان سرمربی استخدام کنند.

بیشتر بخوانید: هشدار به سرمربی بعدی بارسلونا: رنج خواهی کشید!