فرارو

حدود ۶۲ هزار ایرانی برای حج در عربستان هستند

حدود ۶۲ هزار ایرانی برای حج در عربستان هستند

تاکنون بیش از ۷۲ درصد از ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی که امسال به حج می‌روند، به عربستان رسیده‌اند.

با نزدیک شدن پایان اعزام زائران ایرانی به عربستان، شمار ایرانی‌ها در دو شهر مدینه و مکه به ۶۲ هزار و ۹۹ نفر رسید. انتقال زائران ایرانی به این کشور تا ۲۱ خرداد ماه ادامه دارد.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

به گزارش ایسنا، نخستین پرواز زائران ایران به عربستان از بامداد ۲۴ اردیبهشت‌ماه به مقصد مدینه انجام شد و بنابر آخرین اعلام سازمان حج و زیارت و در صورتی که تأخیری در برنامه اعزام‌ها پیش نیاید، عملیات انتقال زائران به عربستان تا ۲۱ خردادماه ادامه خواهد داشت.

تاکنون بیش از ۷۲ درصد از ۸۷ هزار و ۵۵۰ زائر ایرانی که امسال به حج می‌روند، به عربستان رسیده‌اند. از جمع ۶۲ هزار و ۹۹ نفر زائر ایرانی، تا پایان وقت ۱۳ خرداد ماه ۳۰۷ کاروان به مدینه وارد شدند که در حال حاضر حدود ۱۰ هزار و ۴۴۹ نفر آن‌ها در مدینه حضور دارند.

کاروان‌های زائرانی را که نخست در این شهر می‌مانند، «مدینه قبل» می‌نامند. مدت زمان اقامت در مدینه برای زائران ایرانی حدود ۵ روز است. انتقال زائران از مدینه به مکه با قطار سریع‌السیر انجام می‌شود که مدت زمان سفر بین این دو شهر را از حدود هشت ساعت به حدود دو ساعت رسانده است.

از جمع ایرانی‌هایی که برای حج به عربستان آمده‌اند در حال حاضر حدود ۵۱ هزار و ۶۵۰ زائر در مکه حضور دارند.

تاکنون ۱۸۵ پرواز به فرودگاه مدینه و ۹۰ پرواز به فرودگاه جده انجام شده و پیش‌بینی شده است پرواز‌ها تا ۲۱ خردادماه ادامه داشته باشد. به تقویم عربستان، مناسک حج از ۲۵ خردادماه آغاز می‌شود و تا آن زمان، زائران باید به مکه رسیده باشند. سازمان حج و زیارت روند پرواز‌ها را تا کنون خوب ارزیابی کرده و گفته که مشکل خاصی وجود نداشته است.