خبرآنلاین

گزارش تصویری| ورزشگاه عجیب بن‌سلمان با هرآنچه روی زمین دیدید فرق می‌کند!

گزارش تصویری| ورزشگاه عجیب بن‌سلمان با هرآنچه روی زمین دیدید فرق می‌کند!

استودیوی معماری Populous یک ورزشگاه درخشان را برای شهر قیدیا، عربستان سعودی طراحی کرده است.

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، این سازه قرار است مفهوم ورزشگاه‌ را بازنویسی کند چراکه به ورزش‌های الکترونیک اختصاص داده خواهد شد؛ این ورزشگاه بزرگترین صفحه‌نمایش را در خود خواهد داشت و صندلی‌های آن مجهز به صفحه مایش لمسی خواهند بود و به تماشاگران این امکان را می‌دهد تا با تمام وجود بازی‌های ویدئویی را احساس کنند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

هدف هم‌افزایی صفحه‌های نمایش عظیم، صندلی‌های لمسی و پیشرفته‌ترین سیستم‌های AV، ارائه یک تجربه فراگیر برای طرفداران دنیای فانتزی در ورزشگاه شهر قیدیا است.

این ورزشگاه قرار است «آرنا» نام بگیرد و به نقطه عطفی در شهر قیدیا بدل شود. با عادات شهری یعنی زندگی در بازی‌های ویدئویی مطابقت خواهد داشت. این ورزشگاه قرار است میزبان رویدادهای ورزش الکترونیک باشد چراکه قیدیا اولین منطقه بازی‌های ترکیبی و ورزش‌های الکترونیکی در جهان خواهد بود که قرار است به قطب بازی در خاورمیانه تبدیل شود.

این مکان چند منظوره با 5155 صندلی، تجربه بازیکنان و تماشاگران را در اولویت قرار می‌دهد. از طریق مطالعات دقیق خطوط دید و ابزارهای طراحی پارامتریک، معماران از پیکربندی بهینه صندلی در اطراف مجموعه‌ای از صفحه‌های معلق، به اصطلاح «لوستر دیجیتال» اطمینان حاصل کرده‌اند.

منبع: designboom

227227

ورزشگاه آرنا ورزشگاه آرنا ورزشگاه آرنا