خبرورزشی

شباهت‌های عجیب ۲ قهرمانی برای منچستریونایتد/ تن‌هاخ تبدیل به فرگوسن بعدی می‌شود؟

شباهت‌های عجیب ۲ قهرمانی برای منچستریونایتد/ تن‌هاخ تبدیل به فرگوسن بعدی می‌شود؟

شباهت‌های زیادی بین بازی‌های جام حدفی این فصل و فصل ۱۹۹۰ وجود دارد و هواداران خوشبینانه امیدوارند که تن‌هاخ بتواند موفقیت‌های سرالکس فرگوسن در منچستریونایتد را تکرار کند.

شاید نور امید دوباره به اولدترافورد تابیده، حداقل هواداران اینگونه تصور می‌کنند. به این دلیل که اریک تن‌هاخ پس از موفقیت در فینال جام حذفی شغل خود را در باشگاه حفظ کرد، و مسیرش شباهت‌های چشمگیری به مسیری دارد که سر الکس فرگوسن در اولدترافورد پیمود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

فرگوسن در سال ۱۹۹۰ فصل ضعیفی را در لیگ گذراند، مانند تن‌هاخ در فصلی که به تازگی پایان یافت، اما با قهرمانی در جام حذفی از اخراج نجات یافت. نشریه سان در این راستا گزارش می‌دهد، هواداران چند شباهت بین این فصل و دوران سرالکس پیدا کردند و امیدوارند که دورانی باشکوه برای باشگاه‌شان در راه باشد.

برای شروع به ۲۸ فوریه برگردید، زمانی که منچستریونایتد در دور پنجم جام حذفی در خارج از خانه ناتینگام فارست را ۱-۰ شکست داد. فرگوسن ۸۲ ساله در سال ۱۹۹۰ در خارج از خانه مقابل فارست، البته در دور سوم، نتیجه یکسان ۱-۰ را به دست آورد. در هر دو مورد شیاطین سرخ یک لباس سفید با یقه قرمز پوشیده بودند و به طرز شگفت‌انگیزی هر دو کیت نیز توسط غول پوشاک ورزشی آدیداس تولید شدند. در سال ۱۹۹۰ ضربه سر مارک رابینز باعث شد که به دور بعدی راه پیدا کنند، در حالی که این بار ضربه سر کاسمیرو باعث برتری تیم شد. منچستریونایتد در هر دو فصل قهرمان شد و کریستال پالاس و منچسترسیتی را در فینال‌های مربوطه شکست داد.

اما یکی دیگر از شباهت‌های خیره‌کننده دو دوره جام حذفی، این است که نیمه‌نهایی در هر دو مورد پس از وقت اضافه با نتیجه ۳-۳ به اتمام رسید. امسال منچستریونایتد ۳-۰ از کاونتری پیش بود و در نهایت در ضربات پنالتی به پیروزی رسید، جالب اینجاست که رابینز، قهرمان ۱۹۹۰، مربی کاونتری بود. در سال ۱۹۹۰، منچستریونایتد پس از وقت‌های اضافه با اولدهام به تساوی ۳-۳ رسید و پس از پیروزی ۲-۱ در وقت‌های اضافه بازی مجدد، به فینال راه یافت.

فرگوسن شغل خود را حفظ کرد و موفق‌ترین مربی تاریخ باشگاه شد و پنج جام حذفی، ۱۳ عنوان قهرمانی لیگ برتر و دو لیگ قهرمانان اروپا را در میان انبوهی از افتخارات دیگر به دست آورد. تن‌هاخ ۵۴ ساله نیز شغل خود را حفظ کرده و هواداران امیدوارند که او نیز در اولدترافورد کارهای بزرگی انجام دهد.

فرگوسن ۴۸ ساله بود که جام حذفی را به دست آورد و تا ۷۱ سالگی به مربیگری ادامه داد. تن‌هاخ ۵۴ ساله است و هنوز فرصت‌های زیادی دارد تا به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کند. قرارداد فعلی سرمربی هلندی تا ژوئن آینده ادامه دارد، اما اینئوس او را در سِمت خود نگه داشته و گفته می‌شود که مذاکرات بر سر امضای قرارداد جدید آغاز شده است. طبق گزارش‌ها، تن‌هاخ در نقل و انتقالات نقش کمتری را بر عهده خواهد گرفت و اینئوس در تابستان امسال فرماندهی کامل دپارتمان را بر عهده خواهد داشت.

بیشتر بخوانید: بازگشت سولشائر به لیگ برتر/ لسترسیتی سرمربی سابق شیاطین‌سرخ را می‌خواهد