خبرآنلاین

ساخت طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم»/ ورود ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به هنرستان‌ها

ساخت طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم»/ ورود ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به هنرستان‌ها

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه از افتخارات دولت سیزدهم این بود که ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به هنرستان‌ها رفتند، گفت : در مجموعه طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم» ۵۰۰۰ کلاس درس در استان خراسان‌ رضوی ساخته خواهد شد .

به گزارش خبرآنلاین ،رضامراد صحرایی در گردهمایی رؤسا و مدیران عامل مجامع خیرین مدرسه ساز کشور با بیان اینکه رئیس جمهور شهید همیشه برای خیرین وقت می‌گذاشت، گفت: مردم داری، مردم یاری و با مردم بودن وجه تمایز آیت الله رئیسی در ماندگار شدن است.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

ایسنا در خبری نوشت:وی با بیان اینکه شهید رئیسی بسیار بر عدالت محوری تاکید می‌کرد، افزود: درون‌مایه انقلاب اسلامی ایران نیز عدالت است. در ۳۳ ماه اخیر بیش از ۳ و نیم میلیون متر مربع به فضای آموزشی کشور اضافه شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه در اعتبارات، خیرین کمک زیادی به مدرسه سازی کردند، ادامه داد: میانگین سرانه کشوری فضای آموزشی در کشور با کمک خیرین به حدود ۵ متر و ۳۰ سانتی متر رسیده است.

صحرایی با بیان اینکه باید طوری کار کنیم که همه دانش آموزان طعم عدالت را بچشند، گفت: ما باید مدرسه یاری را ترویج کنیم.

وی با بیان اینکه از افتخارات این دولت این بود که ۴۰ درصد دانش آموزان متوسطه دوم به هنرستان ها رفتند، افزود: آیین نامه تقویت مهارت در اردیبهشت ماه تصویب شد که بر مبنای آن ۲۵۰۰ هنرستان تولیدی خواهند شد.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه این موضوع مسیری در جهت عملی کردن سند تحول بنیادین آموزش و پرورش است، اظهارکرد: در مجموعه طرح‌های آموزشی با اسم «یادگار ابراهیم» ۵۰۰۰ کلاس درس در استان خراسان‌ رضوی ساخته خواهد شد.

صحرایی اظهار کرد: دانشگاه فرهنگیان که ضعیف شده بود در این دولت جانی دوباره گرفت اما باید در فضای آموزشی به این دانشگاه کمک شود.

۴۷۲۱۷