خبرورزشی

بازگشت دراماتیک سه‌شیرها مقابل هلند/ فرصت تازه برای بازگرداندن جام به خانه!

بازگشت دراماتیک سه‌شیرها مقابل هلند/ فرصت تازه برای بازگرداندن جام به خانه!

انگلیس با گل دقیقه ۹۰ از سد هلند گذشت تا در فینال یورو ۲۰۲۴ حریف اسپانیا شود.

امشب در دورتموند و در ورزشگاه وستفالن در دیداری از مرحله نیمه‌نهایی یورو ۲۰۲۴ دومین تیم فینالیست مسابقات را در نبردی بین هلند و انگلیس شناختیم، دیداری که در پایان آن سه‌شیرها با نتیجه ۲-۱ پیروز شدند.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

گل تماشایی ژاوی سیمونز در دقیقه ۷ شروع فوق‌العاده‌ای برای هلند بود، اما در دقیقه ۱۸ پس از این که خطا پنالتی روی هری کین با استفاده از VAR اعلام شد، خود کاپیتان انگلیس آن را تبدیل به گل کرد. فیل فودن پس از این گل دو موقعیت خوب را از دست داد، اولی در حالت تک‌به‌تک با سنگربان هلند بود که از روی خط برگشت داده شد و دومی در دقیقه ۳۲ با شوتی تماشایی که به تیر دروازه برخورد کرد. نیمه اول این دیدار جذاب با تساوی ۱-۱ به پایان رسید.

نیمه دوم نبرد پایاپای ادامه پیدا کرد و دو تیم محتاط‌تر شدند. اولین فرصت خوب را هلند با ضربه ویرجیل فان‌دایک در دقیقه ۶۵ به‌دست آورد که این ضربه از پشت شش‌قدم را جردن پیکفورد مهار کرد. پس از این که انگلیس تحت تأثیر عملکرد بهتر هلند قرار گرفته بود، پیش کشید و در دقیقه ۷۹ هم توسط بوکایو ساکا به گل رسید که البته آفساید اعلام شد. با تعویض‌هایی گرت ساوتگیت سعی کرد خون تازه وارد رگ‌های تیمش کند و موفق هم شد. اولی واتکینز فرصت‌طلب در دقیقه ۹۰ توپ را به گوشه دروازه نارنجی‌ها فرستاد.

انگلیس در نهایت پیروز این بازی شد تا همانند دوره قبل فینالیست جام ملت‌های اروپا شود. فینال یورو ۲۰۲۴ یکشنبه شب از ساعت ۲۲:۳۰ بین اسپانیا و انگلیس برگزار خواهد شد.