ورزش3

رسمی: سرمربی آمریکا اخراج شد

رسمی: سرمربی آمریکا اخراج شد

گرگ برهالتر پس از ناکامی در مسابقات کوپا آمه‌ریکا از سرمربیگری تیم ملی فوتبال آمریکا برکنار شد.

به گزارش "ورزش سه"، فدراسیون فوتبال آمریکا دقایقی قبل اعلام کرد که گرگ برهالتر از سمتش به عنوان سرمربی تیم ملی آمریکا برکنار شدخ است.

آمریکا در مرحله گروهی کوپا آمه‌ریکا حذف شد که با توجه به انتظارات، ناکامب عجیب و بزرگی بود. گروه آن‌ها شامل بولیوی، پاناما و همچنین اروگوئه بود.

google-play
برای دسترسی سریع به اخبار برنامه "اخبارمن" را نصب کنید.

سیندی پارلو کان، رئیس فوتبال ایالات متحده آمریکا، در بیانیه‌ای گفت:"می‌خواهم از گرگ به خاطر تلاش و فداکاری‌اش برای فوتبال ایالات متحده و تیم ملی مردان آمریکا تشکر کنم.

رسمی: سرمربی آمریکا اخراج شد

ما اکنون بر روی کار با مت کراکر به عنوان مدیر ورزشی تمرکز کرده‌ایم و از تجربیات او در بالاترین سطوح ورزش استفاده می‌کنیم تا اطمینان حاصل کنیم فرد مناسبی را برای هدایت آمریکا برای عصر جدیدی از موفقیت در زمین بازی، پیدا می‌کنیم."

در زمان هدایت برهالتر، ایالات متحده آمریکا در رقابت‌های قاره‌ای تیم قدرتمندی بود. آن‌ها دو عنوان لیگ ملت‌ها (2020، 2024) و همچنین جام طلایی را در سال 2021 به دست آوردند.

در جام جهانی قطر هم برهالتر تیمش را به مرحله یک چهارم نهایی رساند، جایی که آن‌ها مقابل هلند حذف شدند. قرارداد او پس از مسابقات جام جهانی به پایان رسید و بلافاصله تمدید نشد، چون فدراسیون ابتدا باید یک مدیر ورزشی جدید استخدام کرده، سپس به جستجوی مربی جدید ادامه دهد که در نهایت برهالتر دوباره به عنوان سرمربی منصوب شد.