ورزش3

10 بهمن 1401 10:7

برگی از تاریخ؛/ منصوریان و حساسیت خاص به رنگ قرمز(عکس)

برگی از تاریخ؛/ منصوریان و حساسیت خاص به رنگ قرمز(عکس)
برگی از تاریخ؛/ منصوریان و حساسیت خاص به رنگ قرمز(عکس)

منصوریان و حساسیت خاص به رنگ قرمز(عکس)

منصوریان یکی از محبوبترین بازیکنان تاریخ باشگاه استقلال است، او برای رسیدن به این روزها از روزهای اول حضورش در این تیم نحوه ارتباط با هوادار را بلد بود.

به گزارش"ورزش سه"، محرومیت امیر قلعه نویی به مدت شش ماه، هواداران استقلال را در اواخر سال 73 به شدت نگران کرده بود. لیگ ایران در اواسط بهمن با قهرمانی سایپا به اتمام رسید و استقلال سال 74 را با یک بازیکن جدید که شماره 17 به تن کرده بود آغاز کرد. بازیکنی ترکه ای و 23 ساله که از پارس خودرو به استقلال آمده بود و هواداران استقلال او را خوب نمی شناختند. شاید شانس با منصوریان بود که در بدو حضورش در استقلال شماره هشت این تیم بعد از جنجالهای دربی 30دی 73 به مدت شش ماه محروم شد تا او به عنوان هافبک وسط خودش را خیلی زود در دل هواداران استقلال جا کند. سال 74 برای بازیکن تازه وارد استقلال به شکل رویایی آغاز شد، بازیکنی که در میانه میدان نقش محوری داشت و هر گاه اراده می کرد با شوت های از راه دور دروازه رقبا را باز می کرد. فرقی نداشت توپ پشت هجده قدم روپاش بیاد و یا 40متر دورتر از دروازه ، او کار خودش را به نحو احسن انجام می داد و خیلی زود به طرف جایگاه شماره هشت آن روزها حرکت می کرد. جایی که به آن تعلق داشت و روزهای زیادی در آن جا برای استقلال از ته دل در کنار بقیه مردم فریاد کشیده بود.گلزنی های متعدد منصوریان و نمایش نیمه اول بی نقص او در روز بازگشت قلعه نویی به میادین در دربی شش مرداد 74برابر پرسپولیس نشان داد، آبی ها صاحب ستاره بزرگی در خط هافبک شده اند. ستاره ای که از جنس خودشان بود و قرار بود یکی از آنها پرچم را درجایگاه هشت به جدیدترها بدهد و خودش در زمین مسابقه برای استقلال همه کار کند.

برگی از تاریخ؛/ منصوریان و حساسیت خاص به رنگ قرمز(عکس)

این داستان آغاز پسری بود که در استقلال افتخار این را داشت تا با لقب داداش خطاب شود، داداشی که بعد از جدا شدن از سکوها به بازوبند کاپیتانی استقلال رسید و سرمربی این تیم نیز شد و در روزهایی که استقلال خالی از ستاره بود، تنها نماینده آنها در جام ملتهای آسیا سال 1996 امارت بود.منصوریان که در سال 74 محبوب هواداران استقلال شده بود، همانطور که در بریده روزنامه استقلال جوان که در تاریخ 10 بهمن سال 74 منتشر شده است، مشاهده می گردد و در روزی که دو عدد گوشی در دستانش است و میهمان این روزنامه برای صحبت با هواداران استقلال شده بود در پاسخ به حضور در پرسپولیس گفته بود:«من از 5 کیلومتری باشگاه پرسپولیس هم رد نمی شوم، چه رسد به مذاکره».این راهی که منصوریان از سال 74 و از بدو حضورش دراستقلال پیش گرفته بود و حساسیتش به رنگ قرمز، همچنان ادامه دارد. علاقه او به استقلال تمام نشدنی است.کافی است حضور او در لیگ پانزدهم را دوباره مرور کنیم و به یاد بیاریم مصاحبه او را بعد از پیروزی منصوریان با نفت در برابر استقلال، که به آبی ها قول داد من این سه امتیاز به استقلال برمی گردانم. کاری که یک هفته مانده به پایان لیگ کرد و با نفت و در حضور صدهزار نفر پرسپولیس برانکو را با دو گل شکست داد تا پای تیمش مانند گذشته باشد، و یا برد دو بر صفر او با نفت در آبادان و در برابر پرسپولیس که باعث شد، فاصله امتیازات تیم مجیدی از پرسپولیس بیشتر از قبل شود و استقلال سه هفته مانده به پایان رقابت های لیگ برتر قهرمان لیگ بیشت و یکم شود.

برچسب ها