ایسنا

11 بهمن 1401 3:0

انتظار بالای بی‌وای‌دی چین از سود خالص فروش خودرو

انتظار بالای بی‌وای‌دی چین از سود خالص فروش خودرو
انتظار بالای بی‌وای‌دی چین از سود خالص فروش خودرو

شرکت بی‌وای‌دی چین، بزرگترین فروشنده خودروهای الکتریکی باتری‌دار و پلاگین هیبریدی در جهان، انتظار دارد سود خالص آن در سال ۲۰۲۲ بیش از پنج برابر مبلغی باشد که یک سال قبل اعلام کرده بود.

به گزارش ایسنا، انتظار می‌رود با فروش ۱.۸۶ میلیون خودرو، سود خالص ۱۶ تا ۱۷ میلیارد یوان (۲.۵۲ تا ۲.۳۷ میلیارد دلار) در مقابل سه میلیارد سال ۲۰۲۱ باشد.

این شرکت گفت که به رشد فروش قوی دست یافته و سودآوری را به طور قابل‌توجهی بهبود بخشیده و به طور موثر فشار هزینه را کاهش داده است. این خودروساز مستقر در شنژن در آوریل گذشته تولید خودروهای موتور احتراقی را متوقف کرد.

طبق گزارش انجمن خودروهای مسافربری چین، فروش سدان‌های کین و هان؛ پرفروش‌ترین مدل‌های بی‌وای‌دی، در سال ۲۰۲۲ به ترتیب ۸۲.۶ درصد و ۱۳۲.۲ درصد افزایش یافت، در حالی که فروش مدل سه تسلا ۱۷.۵ درصد کاهش یافت.

بر اساس گزارش رویترز، بی‌وای‌دی همچنان از نظر فروش جهانی خودروهای تمام الکتریکی تقریباً ۴۰۰ هزار دستگاه از تسلا عقب است، اگرچه این شرکت چینی قصد دارد با سری جدید محصولات الکتریکی خود مانند مدل سیل(Seal)، فروش خود را به سرعت در داخل و خارج از کشور افزایش دهد.

انتهای پیام